3 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Deplasman Yasağı Kalkıyor!

03/05/2016 - 19:08

Deplasman Yasağı Kalkıyor!

İl Spor Güvenlik Kurulu’ndan tarihi bir karar geldi. Özlemle kaldırılması beklenen derbilerdeki deplasman yasağı konusunda adım atan İl Spor Güvenlik Kurulu, Galatasaray – Beşiktaş derbisi öncesinde deplasman yasağını kaldırarak kulüplerin onayını istedi. Yaşanan bu sıcak gelişmenin ardından kulüplerden açıklama gelirken, Fenerbahçe cephesi oldukça sert bir açıklama yayınladı. Galatasaray cephesinden ise şartlı onay geldi.

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren tarihi Galatasaray – Beşiktaş derbisi öncesinde İl Spor Güvenlik Kurlu radikal bir karar aldı. Bu maçla birlikte deplasman yasağını kaldıran kurul, kulüplerin de bu konuda onayını istedi. Hafta sonunda Türk Telekom Arena’da yapılacak olan tarihi maç öncesi yapılan toplantıda gündeme getirilen konu, kurul üyeleri tarafından kabul edildi. Yapılan bilgilendirmede ise Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinin kendi arasında uzlaşması halinde yasağın hemen (Galatasaray – Beşiktaş maçından önce) kaldırılabileceği belirtildi.

Kulüp temsilcilerine iletilen bu karar sonrasında, temsilciler yönetimleriyle konuşmak için süre istedi. Beşiktaş’tan çok hızlı bir dönüş yaşanırken, siyah beyazlılar yasağın bugün itibari ile kaldırılması konusunda onay verdi.

Sert Tepki

Fenerbahçe yönetimi karara tepkili. Sarı Lacivertli kulüp şampiyonluk yarışında oldukça kritik bir maç olan Galatasaray – Beşiktaş maçı öncesinde deplasman yasağının kaldırılması önerisine şiddetle karşı çıktıklarını belirtti. Fenerbahçe ve Beşiktaş arasındaki 3 puanlık farkın inmesini bekleyen Fenerbahçe cephesi, kritik derbiden birkaç gün önce bu kararın alınmasına tepkili.

Galatasaray’dan Şartlı Onay

Galatasaray cephesi ise karara olumlu yaklaşıyor. Sosyal medya hesaplarından daha önce Beşiktaş taraftarının derbiye alınmayacağını duyuran Galatasaray, teklifin önümüzdeki sezondan itibaren geçerli olmasını istedi.

İl Spor Güvenlik Kurulu, kulüplerden gelen teklifleri değerlendirerek konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yasağın uygulamaya konulduğu tarihten bu yana fikirlerinin değişmediğini belirten kurul, kulüpler arasında uzlaşma sağlanmadığı sürece yasağın devam edeceğini belirtti. Önümüzdeki sezon için de, sezon öncesinde geniş katılımlı bir toplantı yapılması kararı aldıklarını iletti.Yorum Yap