1 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Dev Maç Cüneyt Çakır’ın!

01/05/2016 - 11:24

Dev Maç Cüneyt Çakır’ın!

Şampiyonlar liginde önemli maçlara atanan hakemimiz Cüneyt Çakır, Bayern Münih – Atletico Madrid arasında oynanacak yarı final rövanş karşılaşmasında düzük çalacak. FİFA ve UEFA tarafından önemli maçlara atanan Çakır, yine önemli bir maça atanarak gurur kaynağımız oldu. Türkiye’de fazla eleştiri almasına rağmen yurt dışında büyük saygı gören hakem, Final içinde gösterilen adaylar arasında.

Yarı Final’e Bilerek mi Verildi?

Cüneyt Çakır’ın yarı final rövanş maçına verilmesi ise bazı şüpheleri akla getirdi. UEFA tarafından en iyi hakemler kategorisinde gösterilen Cüneyt Çakır’a yarı final karşılaşmasının verilmesi, bir sonraki maçın final maçı olması ve ard arda iki önemli büyük maça verilme ihtimalinin düşük olması akılları karıştırdı. Bazı kesim, Cüneyt Çakır’a verilen bu maç nedeniyle final yolunun kesildiği görüşünde birleşti. Cüneyt Çakır’ın ise final maçını yönetip yönetmeyeceği ise merak uyandırdı. Geçtiğimiz yıl final maçını yöneten Çakır’ın bu yılda final yönetme ihtimali düşük görülüyor.

Yönetecek olduğu yarı final rövanş karşılaşmasının ilk ayağında Atletico Madrid, Bayern Münihi kendi sahasında 1-0 mağlup etmeyi başarmıştı. Şimdi ise Münih’te iki takım tur arayacak ve Cüneyt Çakır maçın düdüğünü çalacak. Maç 3 Mayıs’ta oynanacak. Allianz Arena’daki maçta Çakır’ın yardımcılığını ise Cem Satman ve Tarık Ongun yapacak.Yorum Yap