20 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Devlet Bahçeli Anayasa Değişikliği Hakkında Konuştu

20/11/2016 - 17:27

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP’li belediye başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Bahçeli toplantı sırasında anayasa değişikliği çalışmalarını ilişkin açıklama yaptı.
Devlet Bahçeli Anayasa Değişikliği Hakkında Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP’li belediye başkanları ile yaklaşık 1,5 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sırasında anayasa değişikliği çalışmalarına ilişkin açıklama yapan Bahçeli, “MHP ülke yönetimindeki fiili krizin çözümünde yol gösterici oluyor. Geçmişteki kriz dönemlerinde de MHP bu misyonu hep üstlenmiştir. 2007’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya çıkan krizi ‘önce ülkem, sonra partim’ anlayışıyla 367 tıkacını çekerek misyonunu yerine getiren MHP, bugün oluşan sıkıntılı süreçte de benzer bir tutum sergilemiştir. Bugün fili bir durum vardır. Ya Cumhurbaşkanı parlamenter sistem içindeki sınırlarına çekilecek ya da fiili duruma hukuki bir zemin kazandırılacaktır.” dedi.

330 OLMAZSA CUMHURBAŞKANI YASAL SINIRLARINA ÇEKİLMELİ

MHP lideri Devlet Bahçeli açıklamalarında parlamenter sistemden yana olduklarını, Alparslan Türkeş’in de 9 Işık kitabında başkanlık sistemi konusundaki isteğinin sonradan değiştiğini ve parlamenter sistemi savunduğunu ifade etti. Bahçeli, AK Parti’nin Meclis’teki oylamada 330’u bulamadığı takdirde Cumhurbaşkanı’nın yasal sınırlarına çekilmesi gerektiğini söyledi.Yorum Yap