21 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

DGS Ek Tercih Tarihleri Merakla Bekleniyor

21/10/2016 - 12:13

DGS Ek Tercih Tarihleri Merakla Bekleniyor

21 Ekim cuma günü sona erecek olan DGS tercihlerinin ardından gözler DGS ek tercih sürecine çevrilecek. ÖSYM, bu yıl DGS’ye giren adayları mağdur etti. Üniversitelerde sınav tarihleri gelmesine rağmen henüz DGS işlemleri sonuçlandırılamadı. DGS ek tercihlerin ise 23 – 28 Ekim tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

17-21 Ekim tarihleri arasında DGS’yi kazanan adaylar kazandıkları üniversitelerin bölümlerine kayıtlarını yaptıracak. Sonraki adımda ise boş kalan kontenjanları doldurmak için ek tercih işlemleri başlayacak. ÖSYM’nin DGS ek tercihlerinde oldukça düşük kaçak bahis kontenjan açması nedeniyle ek tercih sürecisinin kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Asıl sorun ise haftalardır ders işlenen üniversitelere öğrencilerin yeni girecek olması. 1-2 hafta içerisinde başlayacak vizeler, DGS’yi kazanan adayları kara kara düşündürüyor.

DGS ek tercihlerin başlaması ile birlikte adaylar, 2016 DGS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzunu ÖSYM’nin internet sitesi osym.gov.tr dan öğrenilebilecek.Yorum Yap