23 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

DGS Ek Tercihler Başlıyor! ÖSYM Tercih Kılavuzunu Açıklayacak

23/10/2016 - 15:36

DGS ek yerleştirmeler başlıyor. 21 Ekim cuma günü sona eren yerleştirmelerin ardından gözler ÖSYM'ye çevrildi. DGS ek yerleştirme kılavuzunun bu hafta başında açıklanması ve ek yerleştirme işlemlerinin en kısa sürede tamamlanması bekleniyor.
DGS Ek Tercihler Başlıyor! ÖSYM Tercih Kılavuzunu Açıklayacak

DGS ek yerleştirme işlemleri başlıyor. Binlerce adayın sınav sonuçlarına göre tercihlerini ÖSYM’ye bildirmesinin ardından gözler ek yerleştirme işlemlerine çevrildi. Bu yıl sınavın ertelenmesi ve sonuçların açıklanmasının uzun sürmesi nedeniyle DGS ile herhangi bir üniversiteye yerleşen adayları oldukça zorlu bir süreç bekliyor.

ÖSYM, 21 Ekim’de sona eren DGS tercihleri ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı. DGS’ye giren öğrencileri en baştan itibaren mağdur eden ÖSYM’nin tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacağı merak konusu. Ancak üniversitelerde vize tarihlerinin gelmesi nedeniyle sürecin hızlanması gerekiyor. En geç hafta içerisinde DGS ile ilgili tüm işlemlerin tamamlanması bekleniyor.

ÖSYM’nin DGS ek yerleştirme kılavuzu yayınlandığı anda HaberDirekt.com olarak sizlerle paylaşacağız. Kılavuzun 25-27 Ekim tarihleri arasında açıklanacağı tahmin ediliyor.Yorum Yap