26 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

DGS Ek Yerleştirme Ne Zaman? ÖSYM Adayları Mağdur Ediyor!

26/10/2016 - 21:21

DGS ek yerleştirme tarihlerinin henüz belli olmaması binlerde adayı mağdur etti. ÖSYM'nin konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmaması ise konunun vahametini ortaya koyuyor. Asıl sorun ise ÖSYM'nin bu yıl DGS ek yerleştirme yapmama ihtimalinin bulunması.
DGS Ek Yerleştirme Ne Zaman? ÖSYM Adayları Mağdur Ediyor!

DGS ek yerleştirme tarihleri ile ilgili ÖSYM’den herhangi bir açıklama gelmemesi binlerce adayı mağdur etti. 21 Ekim tarihinde sona eren DGS tercihlerinin üzerinden neredeyse 1 hafta geçmesine rağmen henüz gerekli adımlar atılmıyor. 2016 yılında DGS ek yerleştirme yapılmama ihtimalide gündemde. Bu yıl kapanan FETÖ üniversitelerindeki öğrencilerin devlet üniversitelerine yerleştirilmeleri nedeniyle kontenjanların şişmesi nedeniyle ek yerleştirme yapılmayabilir.

Bu ihtimal ortadayken ÖSYM’nin sessiz kalması ise sinirleri germeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda Eylül ayı içerisinde tamamlanan DGS işlemleri, bu yıl Ekim ayının sonuna gelinmesine rağmen henüz tamamlanmadı. ÖSYM’nin umursamaz tavrı, DGS’ye verilen önemi ortaya koydu.

28 Ekim tarihine kadar ÖSYM’den zorunlu olarak bir açıklama gelmesi bekleniyor. Ardından ise 1 Kasım öncesinde DGS işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Pek çok üniversitede Kasım ayı itibariyle başlayacak olan vizeler nedeniyle DGS ile yerleşecek öğrencileri zorlu bir süreç bekliyor.2 Yorum

 

 • Aydın :

  27 Ekim 2016-15:19

  Fetö üniversiteleri nin yuzunden neden biz magdur oluyoruz.
  0  0
 • Karakaş :

  29 Ekim 2016-13:40

  Syn ÖSYM yetkilileri acaba dgs ek tercihlerini ne zaman yayınlamayı düşünüyorsunuz milleti bu kadar mağdur etmeyi bırakın artık!!!
  0  0