31 Ağustos 2016

Kadir Çalışkan

Diarra Yerine Nigel de Jong!

31/08/2016 - 18:11

Diarra Yerine Nigel de Jong!

Galatasaray transferin son gününde bombayı patlattı! Uzun süredir ön libero mevkisine transfer yapmak için arayışını sürdüren ve bu arayışlar içerisinde transfer listesinin en üstüne ismini yazdığı Lassana Diarra’yı maddi prüzler nedeniyle transfer edememişti. Üzerinde 10 Milyon Euro’luk transfer yasağı olan Diarra’nın yerine ise Galatasaray aradığı oyuncuyu Amerika’da buldu. Premier lig deneyimi olan tecrübeli Hollandalı Nigel de Jong ile anlaşan Galatasaray, oyuncuyu İstanbul’a getirdi.

2016 Yılı başında Los Angeles Galaxy takımına giderek ünlü yıldızlarla oynayan Nigel de Jong, kısa sürede takımın önemli isimlerinin başında yer almıştı. Öncesinde ise Ajax, Hamburg, manchester City ve Milan gibi kulüplerde oynayan oyuncu, Galatasaray’ın teklifine evet diyerek Galaxy’e veda etti.

Galaxy’den Açıklama!
Los Angeles Galaxy cephesinde Nigel de Jong hakkında yapılan açıklamalar ise üzüntü içeriyor. Galaxy kadrosundaki oyuncular ve teknik direktör De Jong’un takımdan ayrılmasına üzüldüğünü dile getirirken, Galatasaray’da büyük işler yapacak şeklinde yorum yapıldı.

Nigel de Jong’un bugün sağlık kontrolünden geçmesinin ardından sözleşme imzalaması bekleniyor. Tiote’nin sakatlığı nedeniyle Nigel de Jong’a yönelen yönetim, bu transferle taraftarlarından da tam not aldı.Yorum Yap