10 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Dikkat! İki Köprü Bayramda da Ücretli…

10/09/2016 - 22:16

Dikkat! İki Köprü Bayramda da Ücretli…

Her bayram ücretsiz olarak geçiş yapılan köprüler ve otoyollar bu bayramda da ücretsiz olacak fakat iki köprü bu ücretsiz tarifeye dahil değil. Karayolları Genel Müdürlüğü, açıklama yaptı fakat detaylar ise kafa karıştırdı. Çünkü otoyol ve köprü geçişleri ücretsiz denilmesine rağmen iki köprü bu ücretsiz tarifeye dahil edilmedi. 2016 Yılında açılan köprülere uğramayan ücretsiz tarife, vatandaşın tepkisini topladı. Sadece 4 günlük yapılacak bir indirim için kısıtlı sunulan imkanlar, sosyal medyada da yankı buldu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü Ücretli!
Türkiye sınırları içerisinde 12 Eylül Pazartesi gününden itibaren tüm otoyol geçişlerinde makineler kapalı konumda yer alacak ve herhangi bir geçiş ücreti alınmayacak. Köprüler için ise 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma köprüsü ile birlikte FSM köprüsünden ücretsiz geçiş yapılabilecek.

Kısıtlamanın sebebi ise, yeni açılan köprüler için yapımcı firmalara ödemelerinin devam ettiği, finansmanın sağlanmasının bu nedenle devam etmesi gerektiği düşünülüyor. 4 Günlük ücretsiz geçiş olması, firmaya ödenecek tutarda sıkıntı yalanmasına sebebiyet verebileceği düşünüldüğü tahmin ediliyor.

Vatandaş ise 4 günün kazancının hesabının yapılmasını pek hoş karşılamıyor. Bayram nedeniyle bahsi geçen köprülerde de ücretsiz tarife uygulanması yönünde sosyal medyada mesajlar atılsa da KGM tarafından yapılan açıklamanın değişmesi beklenmiyor.Yorum Yap