21 Mart 2017

Yunus Ünlü

Direkt Uçuşlarda ABD’den Türkiye’ye Yasak

21/03/2017 - 20:31

ABD'de, Türkiye'ye direkt uçuşlarda büyük elektronik cihazların kabine alınmasına yasak getirdi. Yasak, ABD'ye yapılan direkt uçuşlarda yer alacak ve Türkiye dışında Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Kuveyt, Fas, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni de kapsayacak.
Direkt Uçuşlarda ABD’den Türkiye’ye Yasak

ABD, Türkiye’den yapılacak direkt uçuşlarda kabinlerde büyük elektronik cihazların yani tablet ve dizüstü bilgisayar gibi aletlerin alınmasına yasak getirdi. Müşteriler sadece cep telefonları ile kabine giriş yapabilecek. Yasak sadece Türkiye’yi değil 7 ülkeyi daha etkileyecek. Fas, Katar, Ürdün, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Suudi Arabistan’dan yapılacak direkt uçuşlarda da bu elektronik cihazlara izin verilmeyecek. Uygulama kabin personelini kapsamayacak.

THY, yasak ile ilgili yaptığı açıklamada, “ABD varışlı seferlerimizde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması konusunda ilgili otoritelerce karar alınmıştır. Medikal cihazların hariç tutulduğu uygulama kapsamında elektronik eşyalar, uçak altı kargo bölümünde taşınabilmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Teröre Karşı Önlem

Kararın ortadoğuda yer alan terör tehdidi nedeniyle verildi. Beyaz Saray’ın yeni güvenlik önlemlerininden biri olan uygulamada yolcular cep telefonu dışında kalan tüm elektronik cihazlarını belirlenen özel kayıtlı bagaja koymak zorunda.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu