30 Kasım 2016

M. Negiz

Diriliş Ertuğrul 68. Bölüm Fragmanı! Halime ve Aslıhan Hatun’un Kaderi Belli Oluyor

30/11/2016 - 20:36

Diriliş Ertuğrul 68. bölüm fragmanı için heyecanlı bekleyiş başladı. 20 Kasım çarşamba akşamı yeni bölümü ile ekrana gelen Diriliş Ertuğrul'da Hanife ve Aslıhan Hatun'un kaderi belli oluyor. Tüm gelişmelerin ardından gözler 7 Aralık çarşamba akşamı ekranlarda olacak Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanına çevrildi.
Diriliş Ertuğrul 68. Bölüm Fragmanı! Halime ve Aslıhan Hatun’un Kaderi Belli Oluyor

Diriliş Ertuğrul yine heyecan dolu gündemiyle ekranlarda. 67. Bölümü ile izleyişi ile buluşan Diriliş Ertuğrul ‘da Kayı ve Çandar Obası’nın kadınları iki oba arasındaki ittifaka tepki gösteriyor. Nefeslerin tutulduğu Diriliş 67. Bölümde Halime Hatun ve Aslıhan Hatun’ı kaçıranların peşine düşülmüştür. Gecenin gelen en şok edici haber ise Sultan’ın casusunun kim olduğunun açığı çıkmasıdır.

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul, 67. Bölümü ile ekranlara geliyor. TRT1 ekranlarının reyting canavarı olan dizi, yeni gelişmelerle haftanın en çok konuşulanı olmaya devam edecek. Ertuğrul, Aliyar ve Candar Bey’in uğraşları ile iki oba arasında kurulan ittifak, kadınların eleştirileri nedeniyle merak konusu oluyor. Kaçırılan Halime Hatun ve Aslıhan’ı kurtarmak için hazırlanan operasyon, düşmanlara karşı Alplerin kurduğu pusu dizideki heyecanı zirveye taşıyor. Son olarak gecede nefeslerin tutulmasına neden olan konu ise Sultan’ın Casusu. Açığa çıkan Ertuğrul’un başına gelecek olaylar Çarşamba akşamı TRT1 ekranlarına kilitleyecek.

Tarihsel süreçlerindeki başarılarına özlem duyan toplumlardan bir tanesi de Türklerdir. Eski Türk devletleri, Selçuklu ve Osmanlı bu özlemle yad edilir. Diriliş Ertuğrul dizisi de hem Selçuklu’yu hem de Osmanlı’yı hatırlattığı için gönüllerde taht kurmuştur. Selçuklu Sultanı için çalışan Ertuğrul’un bir taraftan da kendisine verilen misyonu, yeni bir devlet kurma isteği Diriliş Ertuğrul 67. Bölümde de devam ediyor. Çandar Obası ile birlikte kurulan barış ittifakı kadınlar tarafından sorgulanmaya başlanan dizide Ural ve Simon tarafından kurulan tuzaklar bitmek bilmiyor. “Kahramanlar büyüsün masalda dev misali, Eğilsin öpsün gökler,canım nazlı hilali..” mısraları Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümünde hayat bulmaya devam ediyor.

HATUNLAR KURTULUR

Obaya gelen şehitler oba sakinleri arasında huzursuzluk yaratıyor. Halime Hatun ve Aslıhan Hatun’un kaçırıldıkları yerden kurtulurken Ertuğrul’un hedefinde hatunları kaçıranlar vardır. Mücadelesinde yalnız kalan Ertuğrul, Aliyar’ın yardımları ile esir alınmaktan son anda kurtulur. Düşmanlarına pusu kuran Alplerin aslında kendileri pusuya düşmüştür. Can pazarının ortasına düşen Alpler için oldukça zorlu anlar yaşanmaktadır.

SİMON ERTUĞRUL HAKKINDA YANILMIŞTIR

Önceki bölümde Ertuğrul’un casus olmadığı kanaatine varan Simon yanılmıştır. Ertuğrul’u bölgedeki amaçları için kukla olarak kullanma hayalinde olan Simon, bu defa aldığı bilgi ile şaşkına döner. Açığa çıkan Ertuğrul’un başına gelecekler merak konusudur.

TURGUT HANDA OLAN BİTENİ ANLIYOR

Ertuğrul’a baş kaldıran Turgut’un gönüllü casusluk yaptığı ortaya çıkmıştır. Ertuğrul Bey, işin başından beri Turgut’un ihanetine inanmamıştır. Yeni bölümde Turgut’un atacağı adımlar merak edilmektedir. Simon’un hain planlarından haberdar olup olmayacağı dizideki heyecanı artırıyor.

URAL’IN ÖFKESİ DİNMİYOR

66. bölümden hatırlandığı üzere, elindeki yetkilerin büyük bir kısmı alınan Ural’ın ne yapacağı de merakla beklenmektedir. Kardeşi Aliyar ve Babası Candar Bey’e öfke dolu olan Ural yeni işler peşindedir. Diriliş Ertuğrul 67. Bölüm izleyicisine keyif veren ama bir o kadar da gerilimli bir ekran keyfi sunacak.

Önceki bölümde Diriliş Ertuğrul dizisinin en güzel cümleleri Aliyar’ın ağzından dökülmüştü: “Tevhidin ruhu adalettir. Adaleti bir kez bile incitirsen, gök kubbe başımıza yıkılır. Sonunda beylik de kalmaz, töre de!” Birleştirici ve itidalli yaklaşımı ile Aliyar’ın da yapacakları merak konusu.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL UNUTULMAZ REPLİKLERİ

Acı en büyük lütuf olmasa Allah en ağır olanları en sevdiği Peygamberlerine, dostlarına verir miydi?
Açık verene kadar emmi. Kaçacak delik bulamayana kadar.. Gölgen, günahını parlatana kadar emin ellerdesin…
Adalet topaldır, ağır yürür ama gideceği yere er geç varır.
Allah bir yiğit çıkarır, onun sancağı altında tüm âlemi birleştirir.
Allah bizi muhatap almış Kuran-ı Kerim’i indirmiş. Ben onu okumaz isem nankörlük yapmış olurum.
Allah sevdiklerimizin canına kast edenlerden değil, canına can katanlardan olmayı nasip etsin.
Allah yolunda ol evlat. Allah yolunda ol ki, O da senin yanında olsun.
Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, aksine onlar diridirler. Ancak siz göremezsiniz.
Allah, kullarını zorluklarla imtihan eder. Lakin her darlıkla beraber bir kolaylık vardır elbet.
Allah’ın tokadını öyle bir yiyeceksiniz ki.. Günahlarınızın bedelini ödeyeceksiniz.
Allah’ın varlığını unutmadan, kardeşini dardan kurtaracak vesileyi aramaktır tevekkül. Yiğidin imtihanı çetin olur ve yiğide durmak yaraşmaz..

Diriliş Ertuğrul 68. Bölüm Fragmanı İçin Bekleyiş Başladı

TRT 1 ekranlarının vazgeçilmez dizileri arasında yer alan Diriliş Ertuğrul, bu haftaya da damgasını vurdu. Gözler Diriliş Ertuğrul 68. bölüm fragmanına çevrildi. Diriliş yeni bölüm fragmanı TRT ile eş zamanlı olarak haberimizde sizlerle olacak.Yorum Yap