23 Kasım 2016

M. Negiz

Diriliş Ertuğrul Son Bölümde İhanet İki Orduyu Birbirine Düşürüyor

23/11/2016 - 17:52

Diriliş Ertuğrul son bölüm zileyicinin nefesini kesecek. Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul, reytingleri zorlamaya devam edecek gibi gözüküyor. Simon’un kirli hedefleri, Çavdar Obası’nın baş belası Ural Bey, işleri yoluna koyma mücadelesi veren Aliyar ve yaşadığı baskından sonra büyük bir değişim yaşayan Turgut Alp ile yeni bölümde yaşanacaklar merak konusu.
Diriliş Ertuğrul Son Bölümde İhanet İki Orduyu Birbirine Düşürüyor

Ekranlara geldiği ilk günden itibaren Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olmayı başaran Diriliş Ertuğrul gündemdeki yerini korumayı başarıyor. Son olarak bir ödül töreninde yapımcısına söz hakkı verilmemesi ile gündeme gelen Diriliş Ertuğrul, siyasilerin de tartışmaya katılması sonucunda sosyal medyada hafta boyunca konuşulmuştu. Tartışmalarla ekrana gelen bir önceki bölüm ise reyting rekorları kırarak kendinden söz ettirmeyi başardı.

Diriliş Ertuğrul dizisi bir milletin ihtişamlı günlerinin doğuşu özleminin ekranlara yansıması aslında. Entrikalar, mücadeleler, direnişler ve sonrasında gelen bir diriliştir Ertuğrul. Engin Altan Düzyatan ve Esra Bilgiç’in başrollerinde olan dizinin 23 Kasım Çarşamba akşamında TRT1 ekranlarına gelecek olan son bölümünde neler olacağı şimdiden merakla bekleniyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 66. BÖLÜM

Kayılar ve Çavdarlar yaşanan baskın olayından sonra bir sulh nişanesi olarak ortaklığa girişmişlerdi. Bu ortaklık neticesinde Kayılar ve Çavdarlar ortak kilimhane konusunda anlaşmasından sonra Hanlı Pazar’da kilimhane için yer ayarlanması gerekecektir. Bunun için Simon ile görüşmeye gidilecektir. Simon ile kilimhane konusunda anlaşma toplantısında işler değişmiştir. Bir anda kılıçların çekilmesi ile süreç çatışma haline gelmiştir. 66. Bölümde en çok merak edilen husus çekilen kılıçların kimin boynunda paralanacağıdır. Acaba ortalık sakinleşecek mi sorusu ise şimdilik yanıt bekleyecektir.

Candar Bey ile anlaşan Ertuğrul, ortaklığın nereye götüreceğini kestirebilecek midir? Ural ise karşı olduğu bu gidişatın önüne geçmek için kirli ittifaklar peşindedir. Aliyar’ın babası tarafından önemli olması ise Ural’ı öfkelendirmektedir. Acaba iki kardeş arasındaki gerilim nasıl bir sonuç doğuracaktır?

Dizide merak konusu olan diğer konular ise Simon, Maria, Turgut Alp, Bamsı denkleminde Hanlı Pazar’da nelerin yaşanacağıdır. Diriliş Ertuğrul Çarşamba akşamlarına renk katmaya devam edecek gibi gözüküyor.Yorum Yap