8 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Uyardı!

08/09/2016 - 3:18

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Uyardı!

Emniyet Müdürlüğü’nden uyarı! Bölücü terör örgütü PKK’nın kurucusu olan Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünü isteyen teröristlerin önümüzdeki günlerde bir eylem planı içerisinde olabileceği istihbaratına ulaştı. Alınan kısıtlı bilgiler nedeniyle şuan için sadece bu bilginin emniyet müdürlükleri tarafınca bilinmesi gerektiği iletilirken, hazırlıklı olunması istendi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan istihbarat eşliğinde, müdürlüğe bağlı bir çok birime bildirim gönderilerek dikkatli olunması konusunda uyarılar yapıldı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın ardından çevre illerde de uyarılar dikkate alınarak önlemler alınması için girişimler başlatıldı. Uyarıların ardından Diyarbakır başta olmak üzere önlemler akşam üzeri saatlerinden itibaren alınmaya başladı. Şehir giriş ve çıkışlarındaki güvenlik önlemleri arttırılırken, şüpheli şahıs ve araçlar arandı.

Yapılması beklenen eylemde Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünün bahane edilmesi bekleniyor. Müdürlükten gönderilen bildiride ise personellerin bu durum hakkında bilgilendirilmesi, bilginin dışında ise her an göreve hazır olunması konusunda da özveri gösterilmesi istendi. Personellerin bilgilendirilmesinin ardından bir çok emniyet şubesinde hareketlilik yaşanıyor.

Eyleme ilişkin alınan istihbaratlardan biri de yurt genelinde farklı illerde bomba yüklü araçların bulunduğu. Toplamda 61 adet bomba yüklü aracın farklı bölgelere PKK tarafından aktarıldığı düşünülüyor. Bir çok ilde emniyet personelleri teyakkuza geçerken, trafikte şüpheli bulunan şahıs ve araçların aranacağı kaydedildi.Yorum Yap