8 Aralık 2015

Kadir Çalışkan

Diyette Yapılan Yanlışlar!

08/12/2015 - 17:50

Diyette Yapılan Yanlışlar!

Diyet denilince çoğu insanın aklına direkt olarak yemek yememek gelir. Veya az yemek. Aslında mantık olarak kulağa doğru gibi gelebilir fakat zayıflamak ve diyet yapmak için asla sonuca ulaşmanız için yeterli bilgi değildir. Eğer kendiniz bir diyet programı uyguluyorsanız bu konuda bilginiz olması gerekir. Aksi taktirde yanlışlıklar sizi hedefinizden ulaştırır. Peki nedir diyette yapılan hatalar?

Diyet yapacak insanların öncelikli olarak besin kaynaklarının içeriklerini ve insan vücuduna ne gibi etkileri olabileceğini bilmeleri gerekir. Örneğin diyet zamanında karbonhidrat içerikli yiyeceklerin tüketilmesi diyeti bozabilmektedir. Bu nedenle pek önerilmez. Diyet döneminde en çok yapılan yanlışların başında bu gelir. Bir diğer hata ise sadece meyve yemek. Meyvelerde yüksek oranda şeker bulunduğu için bu da yapılan bir yanlıştır.

Eğer diyet yapıyorsanız proteinsel ağırlıklı olarak beslenmeli ve akşamları az besin tüketmelisiniz. Özellikle akşamları salataya ağırlık verebilir, gün içerisinde ise etlere yönelebilirsiniz.Yorum Yap