2 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Doğum Yöntemi Farklı Olacak!

02/05/2016 - 17:49

Doğum Yöntemi Farklı Olacak!

Ünlü oyuncu Özgü Namal, ikinci çocuğuna hamile olduğu şu sıralarda ilginç bir karar aldı. 1.5 aylık hamile olan güzel oyuncu Özgü Namal, 2015 yılında dünyaya gelen oğlu Nefes’i yine bu yöntemle doğurmuştu. Oyuncunun seçtiği yöntem ise hipnoz yöntemi olarak biliniyor. Özgü Namal’ın hipnotik doğum yöntemi ile doğum yapması için şimdiden nefes terapilerine başladığı ve alıştırma yaptığı öğrenildi. Namal’ın doğum yöntemi seçimi magazin basınında geniş yankı uyandırdı. Nefes terapisti olan Serdar Oral ile birlikteliğinden dünyaya gelen ilk çocuğu Nefes’i de bu yöntemle dünyaya getiren başarılı oyuncu, anne olduktan sonra dizi ve film kariyerine ara verdi. Bütün vaktini oğlu ve eşine ayıran Namal ikinci kez anne olma heyecanı yaşıyor.

Hipnotik doğum olarak bilinen, hipnoz yöntemi ile doğumda; anne adayının hissettiği acı, stress, kısmen psikolojik doğum korkuları ve bu sorunların beraberinde getirdiği yan durumlar ortadan kaldırılıyor. Anne adayı doğumdan önce hipnoz altına alınarak, doğumun rahat ve sakin bir şekilde geçmesi sağlanıyor. Doğru telkinlerle doğum konusundaki kaygı ve endişelerinden arındırılan anne adayı, bu yöntem için doğumdan önce yapılan seanslarla eğitiliyor. Eğitim sırasında anne adayının aldığı doğru davranış bilinci aynı zamanda doğumdan sonraki süreçte de yardımcı olma özelliği taşıyor.

Ayrıca evde doğum imkanı veren bu yöntem ile, anne adayı doğum sırasında sakinliğini koruduğu için süreç boyunca ihtiyaç duyduğu enerjiyi doğru bir şekilde kullanmış oluyor. Böylece doğumdan sonra yaşanan bitkinlik, yoğun yorgunluk hissi de ortadan kaldırılıyor.Yorum Yap