4 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Donald Trump Adaylığı Garantiledi!

04/05/2016 - 21:43

Donald Trump Adaylığı Garantiledi!

Amerika Birleşik Devletleri’nde bu yılın sonunda yapılacak olan başkanlık seçimlerinin heyecanı giderek artıyor. Partilerin başkan aday adayları her eyalette oy toplayarak bulundukları partiden başkan adayı olabilmek için kıyasıya bir yarış içerisinde. Tüm dünyanın yakından takip ettiği adaylık yarışında ilgi odağı ise Cumhuriyetçi Parti’den başkan adayı olmak için yarışan, milyarder Donald Trump. ABD’de bazı sivil toplum kuruluşları ve halkın bir bölümünün büyük tepkisini çeken Trump, açıklamalarıyla da bu kitlelerde infial yaratıyor.

Eleştiri ve protestolara rağmen her geçen gün başkan adaylığına bir adım daha yaklaşan Donald Trump için sevindirici bir gelişme yaşandı. Cumhuriyetçi Parti’nin bir diğer aday adayı, yani kendi partisindeki rakibi olan Ted Cruz, adaylığı bıraktığını açıkladı. Bu kararın ardında ise Indiana Eyaleti’nde yapılan ön seçimi Donald Trump’ın yüzde 53 ile kazanması olduğu bildirildi.

Teksas Senatörü olan Ted Cruz’un adaylıktan çekilmesi ile Donald Trump’ın Cumhuriyetçi Parti’den aday olması kesinleşti. Çünkü diğer rakibi Ohio Valisi John Kasich, ön seçimlerde oldukça düşük oylar alıyor. Indianapolis kentinde kendisini destekleyenlere karşı bir konuşma yapan Ted Cruz, “Elimizden geleni yaptık ancak seçmenler başka bir yolu tercih etti. Üzgün ama sınırsız bir iyimserlikle ülkemizin uzun dönemli geleceği için kampanyamızı durduruyoruz.” İfadelerini kullandı.

Öte yandan Donald Trump ise yarıştaki rakibini övdü. New York’taki destekçilerine yaptığı konuşmada Cruz için, “Beni sever mi bilmiyorum ama müthiş bir rakipti” ifadelerini kullandı. Donald Trump’ın adaylığının ise California Eyaleti seçimlerinde kesinleşebileceği ifade ediliyor. Bu arada Cumhuriyetçi Parti başkanı Rence Priebus ise twitter hesabından Donal Trump’a destek vererek, tüm parti destekçilerini Hillary Clinton’a karşı birleşmeye davet etti.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu