13 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Dünya Diyabet Günü Etkinlikleri Başlıyor

13/11/2016 - 21:55

Dünya Diyabet Günü etkinlikleri başladı. Son yıllarda artan diyabet vakaları üzerine harekete geçen Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünyada Diyabet hakkında bilinçlenmek için çalışmalara hız verdi. 14 Kasım Dünya Diyabet Günü'de bu çalışmaların tanıtımı için büyük fırsat.
Dünya Diyabet Günü Etkinlikleri Başlıyor

14 Kasım Dünya Diyabet Günü için tüm Dünya’da çalışmalar hız kazandı. Dünya Sağlık Örgütü, tüm sağlıkçıların insanları diyabet konusunda bilinçlendirmelerini istedi.

14 Kasım’da düzenlenecek etkinliklerde bu doğrultuda büyük önem taşıyor. Türkiye’de Dünya Diyabet Günü en aktif olarak İstanbul’da kutlanacak.

2016 yılı 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinlikleri

14 Kasım, 09:00-11:30 Türk Diyabet Cemiyeti Kadıköy Genel Merkezi: “Doğru Beslen, Hareket Et, Diyabetten Korun” etkinliği kapsamında kan şekeri ölçümü ve vücut analizleri yapılacak, diyetisyenlerimiz sağlıklı ve doğru beslenme konularında halkımızın sorularını yanıtlayacaklar.

14-15 Kasım, 08:30-11:00 Kadıköy Belediyesi: Halka yönelik şeker ölçümü, Kadıköy Belediyesi ile Türk Diyabet Cemiyeti işbirliğiyle Belediye binasında yapılacaktır.

14-18 Kasım, 9 ilçede şeker ölçümleri, Sancaktepe, Sarıyer, Esenyurt, Üsküdar, Sultangazi, Beykoz, Zeytinburnu, Maltepe, Silivri. İstanbul Halk Sağlığı işbirliğiyle gerçekleştirecek.

14 Kasım, 16:30 – 18:00 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dünya Diyabet Günü Paneli: Türk Diyabet Cemiyeti ile İstanbul Üniversitesi Kök Hücre Öğrenci Klübü ortaklığında gerçekleşecektir. Panelin moderatörlüğünü Türk Diyabet Cemiyeti Genel Sekreteri Prof. Dr. Zeynep Oşar Şiva yapacaktır. Yer: Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cem’i Demiroğlu Oditoryumu.

Kasım ayı boyunca, Diyabet Farkındalık Videosu: Türk Diyabet Cemiyeti tarafından hazırlanan diyabet farkındalık videosu İstanbul’daki bütün Toplu Taşıma Araçları, Metrobüs, İett otobüsleri ile Marmaray ve Metro istasyonlarındaki ekranlarda gösterilecek; hazırlanan diyabet poster, bilgilendirme broşürleri ve Tip2 diyabet testleri tüm sağlık kurumlarına dağıtılacaktır. Türk Diyabet Cemiyeti sadece Kasım ayı değil tüm yıl boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde diyabet farkındalığını arttırmak için çalışmalarına devam edecektir.Yorum Yap