22 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Dünya’da Günlük 3 Milyon Kişi Tubidy Kullanıyor!

22/11/2016 - 1:04

Tubidy tıklanma sayısı ile Dünya'da adından söz etmeye devam ediyor. Günden güne popülaritesini arttıran Tubidy uygulaması, günlük girişlerini Dünya genelinde 90 milyona yükseltti. Türkiye'de de aylık 8 milyon kişi tarafından ziyaret edilen popüler MP3 indirme uygulaması Tubidy, sanatçıların müziklerini izinsiz ve telif haklarına bağlı kalmadan indirme imkanı sağladığı için yasal olmayan bir görüntü çiziyor.
Dünya’da Günlük 3 Milyon Kişi Tubidy Kullanıyor!

Tubidy sitesinin aylık ziyaretçi verileri SimilarWeb sitesinde paylaştı. Yeni açıklanan rakamlara göre Tubidy Dünya genelinde toplam 90 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Günlük bir hesaplama yaptığımızda, günde 3 milyon üzerinde tekil ziyaretçi Tubidy sitesi üzerinden MP3 indiriyor. Bu veri hem takdir toplarken hem de dudak uçuklattı.

Ülkemizde de milyonlarca ziyaretçi MP3 indirmek için Tubidy sitesini kullanıyor. Tubidy ziyaretçilerine Youtube üzerinde yayınlanan video müzikleri MP3 formatına çevirerek, masaüstü ya da mobil cihazlarda indirme ve dinleme imkanı vermektedir.

Sanat dünyası da Tubidy sitesini yoğun bir şekilde takip etmektedir. Günlük korsan MP3 indirme işlemlerinin büyük kısmı çünkü bu siteden yapılmaktadır. Sunucuları ve veri kaynakları ABD üzerinde olduğu için, Türk sanatçılar Tubidy sitesine bir yaptırım yaptıramıyorlar.

Tubidy üzerinden MP3 indirmek isteyenler,

http://www.tubidy.mobi adresini ziyaret ederek, siteyi kullanabilir.Yorum Yap