11 Ocak 2017

Muhammet Negiz

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Sınav Sürecinde Veli ve Öğrencilerin Yanında

11/01/2017 - 15:51

Karne öncesinde öğrenci ve velilerde sınav notu heyecanı yaşanıyor. Öğrenciler emeklerinin sonucunu öğrenme merakı ile e-Okul’a akın ederken, velilerde çocuklarının performansını merak ediyor. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) en yoğun zamanlarını yaşıyor.
e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Sınav Sürecinde Veli ve Öğrencilerin Yanında

e-Okul sayesinde veliler ve öğrenciler için birçok sorunun yanıtını bulmak ve birçok işlemi yapmak oldukça kolay hale geldi. Kayıt işlemleri ile başlayan süreç, ders programını öğrenme, merkezi sınavlara başvuru, devamsızlık bilgilerini öğrenme, öğretmenin öğrenci hakkındaki değerlendirmelerini görme gibi birçok hizmeti ile öğrenci ve velilerin işlemlerini kolaylaştırıyor.

Sınav sonuçlarının açıklanmaya başlanması ile birlikte veliler ve öğrenciler e-Okul üzerinden sonuçları takip etmeye başladı. Veliler çocuklarının aldığı notu sisteme girilmesi ile öğrenme şansına kavuştu. E-Okul VBS sayesinde çocuklarının eğitim sürecini daha yakından takip etme imkanı elde eden veliler sistemden memnun olduklarını ifade ediyor.

VELİLER ARTIK DAHA RAHAT

e-Okul VBS sayesinde öğrenci notlarını öğrenebilen veliler karnelerin açıklanması ile birlikte sistemden çocuğunun e-Karne’sine de ulaşabilecek. e-Karne’ye bakma için sistemdeki “e-karne” bölümüne tıklaması yeterli olacak.
e-Okul VBS konusunda yeni olan veliler için sistem hakkında kısaca bilgi vermek gerekiyor.

e-OKUL’A GİRİŞ NASIL YAPILIR

Veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için ilk olarak için e-okul.meb.gov.tr şeklindeki internet adresi üzerinden e-Okul ana sayfasına giriş yapılmalıdır. e-Okul sayfasına yer alan “T.C. Kimlik No” ile “Öğrenci Okul No” yazan kısımları doldurmak gerekmektedir.

Bu bilgileri girdikten sonra hemen alt kısımda yer alan “Resimdeki Rakamlar” ibaresinin yer aldığı boşluğa ibarenin sol tarafında yer alan 4 haneli güvenlik rakamlarını yazmak gerekmektedir. Giriş işlemlerinin tamamlanması sonrasında e-Okul VBS’ye giriş yapılmış olunacaktır. Sisteme giriş sonrasında sol tarafta yer alan butonlardan “not bilgisi” yazan kısma tıklamak yeterli olacaktır.Yorum Yap