11 Ocak 2017

Muhammet Negiz

Edirne Valiliği Tatile Devam Ediyor! 12 Ocak Perşembe Edirne’de Okullar Tatil Mi!

11/01/2017 - 10:27

11 Ocak Çarşamba günü Edirne ilindeki kar tatili uzatıldı. Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklenen ilde 12 Ocak Perşembe günü okulların tatil edilmesi bekleniyor. Konu ile ilgili açıklamanın Valilik tarafından yapılması bekleniyor.
Edirne Valiliği Tatile Devam Ediyor! 12 Ocak Perşembe Edirne’de Okullar Tatil Mi!

Edirne Valiliği tarafından alınan karar gereği Edirne’de eğitime verilen ara uzatıldı. Yoğun kar yağışının devam etmesi beklenen ilde 11 Ocak Çarşamba günü de okullar tatil edildi. Valilik kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personeli de 1 gün idari izinli saydı.

Haftanın en düşük sıcaklık ölçümlerinin yapıldığı Edirne’de Perşembe günü çok bulutlu bir hava bekleniyor. Hava sıcaklıklarının en düşük -8 olarak ölçüldüğü ilde en yüksek hava sıcaklığı ise -5 olarak tahmin ediliyor. Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklenen ilde okulların 12 Ocak Perşembe günü tekrar tatil edilmesi bekleniyor.

EDİRNE İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Valilik Açıklaması

Edirne’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi. Valilik açıklamasında, “İlimizde yaşanmakta olan elverişsiz hava şartları, bu duruma bağlı kötü yol koşulları ve meteorolojik bilgilere göre kar yağışı beklenmesi nedeniyle merkez ve ilçelerde resmi-özel ilköğretim ve orta öğretim okulları ve kurumlarında Valilik kararı ile 11/01/2017 Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelde 11/01/2017 Çarşamba günü idari izinli sayılacaktır” denildi.

12 Ocak Perşembe günü olumsuz hava şartlarının devam etmesi durumunda Edirne’de okulların tatil edilip edilmeyeceğine dair açıklamanın Valilik tarafından yapılması bekleniyor. Valilik tarafından yapılacak olan açıklama haberimizdeki yerini alacak.

Kar Yağışı Ne Kadar Sürecek?

Loading the player...


Yorum Yap