2 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Eğitimde Bilgilendirme Fuarı!

02/05/2016 - 17:40

Eğitimde Bilgilendirme Fuarı!

Büyükçekmece World Point Sosyal Tesislerinde “Eğitimde Gelecek” fuarı düzenliyor. Fuara yaklaşık olarak 20 bin ziyaretçinin katılımı beklenirken, ailelere ve öğrencilere birçok konuda bilgi verilmesi amaçlanıyor. Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beylikdüzü Eğitim Hizmetleri Gönüllüleri Derneği’nin ortaklaşa çalışması sonucu ortaya çıkan fuara oldukça önem veriliyor. 03-06 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak olan fuarda, bölgedeki öğrencilerin bir üst eğitim kurumuna hazırlanmaları, bu kurumların tanıtılması ve öğrencilerin seçim yaparken dikkat etmeleri gereken konularda bilgilendirme yapılacak.

Tüm halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen fuarda, yeni açılan okullar, lise, kolej, üniversite ve diğer eğitim kurumları hakkında bilgiler verilecek. Ayrıca, üniversitelerin bölümleri, alanları ve burada verilen eğitim ve kaynaklar hakkında katılımcılara detaylı açıklamalar yapılacak. Fuar ziyaretçileri, kurulan standlarda, eğitimlerinin geleceğine yönelik, lise, üniversite, staj, burs, dil okulları, sertifika programları, hatta yurt dışı eğitim alanlarında ilgili kurumların temsilcilerinden istedikleri her türlü bilgiyi edinebilecek.

Eğitimde Gelecek Fuarı kapsamında, yaklaşık olarak 80 lise, 30 üniversite ve kolejin eğitim danışmanlarından bilgiler alınabilecek. Eğitimde teknolojinin kullanımı ve okulların bu konudaki donanımlarından, öğrencilerin kariyer hedeflerine yönelik nasıl bir yol izlemelerine kadar birçok danışmanlık hizmeti sağlanacak. Aileler de bu fuar ile, çocuklarının geleceği için en doğru kararı vermesinde, daha çok bilgiye sahip olarak daha fazla destek verebilecek.

Fuarda ayrıca, Akademisyenler tarafından kariyerine önem veren ve hedeflerini gerçekleştirmek isteyenlere, kişisel gelişim ve iletişim, doğru tercih ve kariyer, geleceğin meslekleri ve bilinçli genlik ve değerler konulu seminerler düzenlenecek. Kısaca, eğitim hakkında merak edilen her şeye, 3 gün boyunca dolu dolu cevaplar verilecek.Yorum Yap