Haber Direkt

Ehliyet Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı (11 Şubat Cumartesi)

Ehliyet Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı (11 Şubat Cumartesi)
Bu haber 11 Şubat 2017 - 10:11 'de eklendi ve 134 views kez görüntülendi.

11 Şubat Cumartesi günü 2017 yılının ilk ehliyet sınavı gerçekleşecek. 11:00-12:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan ehliyet sınavı sonuçlarının iki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

2017 yılının ilk MTSAS ehliyet sınavı bugün tamamlanıyor. Yakında birçok ilde e-Sınav ile kısa sürede tamamlanması ve sınav çıkışında sonuçların açıklanması bekleniyor. Mevcut sisteme göre bugün saat 11:00-12:00 arasında gerçekleşecek olan MTSAS ehliyet sınavının sonuçlarının iki hafta gibi bir sürede açıklanması bekleniyor. Adaylar ehliyet sınav sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile öğrenebilecekler. Ehliyet sınav sonuçları için meb.gov.tr adresinden sorgulama yapılarak sınav sonucunu görüntülemek mümkün olacak.

MTSAS EHLİYET SINAV SONUÇLARI

Bugün gerçekleşen MTSAS ehliyet sınavının sonuçları yaklaşık 2 hafta gibi bir sürede açıklanacak. Muhtemel olarak 20-25 Şubat 2017 tarihleri arasında açıklanması beklenen MTSAS ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek için Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yapılması gerekecek. Sonuçları öğrenmek için TIKLAYINIZ.

e-SINAVLAR GELİYOR

e-Sınav, basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır. Genel Müdürlük tarafından belirlenen merkezlerde, belirlenen tarih ve saatlerde “Özel MTSK Modülü” üzerinden yapılan başvurular dikkate alınarak yapılmaktadır.

Özel MTSK müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu derslerin eğitimlerini tamamlayan tüm kursiyerler ile hâlen teorik sınavda sorumluluğu devam eden kursiyerler e-sınav başvurusu yapabilir. MTSK e-sınav uygulamasına başvuru yapan kursiyerler teorik sınava geçiş yapamazlar. Tekrar teorik sınava geçiş yapabilmeleri için e-sınavdaki haklarını (4 hak) doldurmaları ya da kurstan kayıtlarını sildirmeleri gereklidir.

Sınav başvurusunda bulunup randevusu onaylanan kursiyer, e-sınav tarihinden en az 3 (üç) gün önce randevusunu değiştirebilir. e-Sınav randevusu olan ve sınava girmeyen kursiyerin 1 (bir) sınav hakkı kullanılmış sayılır. Kursiyerin, sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir doktor raporu varsa veya Yönetmeliğin 15 inci maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendinde sayılan diğer mazeretlerini belgelendirmiş ise 4 (dört) yazılı (test) ve 4 (dört) direksiyon eğitimi dersi uygulama sınav hakkı bittikten sonra girmediği sınav için 1 (bir) hak daha kullanabilir. Sınav hakkı biten kursiyerin dosyası kapandığı için Özel MTSK müdürlüğüne yeni kayıt yapılması gerekmektedir.

Kursiyer, katıldığı e-sınav uygulamasında başarısız olması durumunda en erken 15 (on beş) gün sonra yeni bir e-sınav randevusu alabilir. Bu kursiyerler son katıldıkları e-sınav uygulamasından sonra 45 (kırkbeş) gün içinde yeni bir e-sınav uygulamasına başvurmadıkları takdirde 1 (bir) sınav haklarını daha kullanmış sayılırlar. Teorik sınava girdikten sonra e-sınava başvuru yapmak isteyenler sınavdan 15 (on beş) gün sonra e-sınav için başvuru
yapabileceklerdir.

e-Sınava katılmak için kursiyer bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak e-sınav randevu sistemi ile belirlenen başvuru tarihleri arasında, Özel MTSK Modülüne girilmiş olması gerekmektedir. Kursiyerin sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir doktor raporu varsa sınav gününden itibaren 5 (beş) iş günü içinde il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından sisteme rapor girişinin yapılmış olması gerekmektedir. Belgelerin doğruluğundan kursiyer, sisteme bilgilerin doğru işlenmesinden Özel MTSK müdürlüğü ve kursun bağlı bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüğü sorumludur.

Sisteme girilen kursiyer fotoğrafı, Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşıldığından fotoğraf girişinin dikkatlice yapılması gerekmektedir. Sisteme girilecek olan fotoğrafın son 6 (altı) ay içinde çekilmiş, renkli biyometrik olması gerekmektedir. 2015 yılı ve daha önce Özel MTSK’ ya kayıtlı olup e-sınava girecek kursiyerler A1, A2,
B, C, D, E, F, G ve H sertifika türlerine ait;
*İlk Yardım
*Trafik ve Çevre
*Araç Tekniği
derslerinden sorumlu olacaktır

2016 yılından itibaren ise ilk defa e-sınava girecek kursiyerler sertifika türlerine göre; “M”, “A1”, “A2”, “A” ,”B1″ “B” “D1” “D” “C1” “C” ve “F” sertifika sınıfı türlerine ait;
*İlk Yardım
*Trafik ve Çevre
*Araç Tekniği
*Trafik Adabı
derslerinden sorumlu olacaktır.
“D1” “D” “C1” ve “C” ve “CE” sınıfı sürücü sertifikası alacaklarda deneyim şartı
arandığından teorik sınavlardan muaf tutulmaktadır. Sınav hakkında detaylı bilgi için
Kılavuza TIKLAYINIZ. Sınavlar son olarak Van’da uygulanmıştır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
1 ADET YORUM YAPILDI
mert14 Şubat 2017 / 20:00 Cevapla

sorular: 1-Sara (Nöbet) 2- kalp masajı yetişkinlerde 30-2 3- konvoyda iki araç arası ne kadar olmali- Güvenli geçiş yapılacak kadar 4- Dönel kavşak sorusu 3 2 1 5- Delici karın yaralanmalarında – Bilinç yerinde ise sırt üstü pozisyonda bacaklar bükülmüş olarak yatırılır, ısı kaybını önlemek için üzeri örtülür, 6- Ani titreşimler ve denge? Süspansiyon 7- Trafik görevlisi hangisine bakmaz- Araç bakım kartına 8- Park etme (www.burokrasi.com.tr/11-subat-2017-ehliyet-sinav-sorulari.html) 9- Bacak yaralanmalarında nereye baskı kaşık bölgesine baskı uygulanıyor 10- Arka cam göstergesi olan soru vardı yükselen çizgiler 11- Cevabı akciğer olan bir soru vardı 12- Trafik görevlisi ise bir eli düz havada bir eli kemer hizasında olan işaret sağa çek dur demektir 13- okul gecidi tebalasını sollama yapılmaz 14- köprüye girerken uzun ışıklar yakılır 13- okul gecidi tebalasını sollama yapılmaz 14- köprüye girerken uzun ışıklar yakılır 15- Çalışan parçaların aşınmasını motor yağı engeller 16- bilinci kapalı solunumu açık – koma pozisyonu verilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER