19 Aralık 2016

Yunus Ünlü

Elçin Sangu Hedefini Christopher Nolan Olarak Belirledi

19/12/2016 - 10:13

Elçin Sangu, InStyle dergisi ile röportajda geleceğine ait planlarını açıkladı. Sangu, ünlü olmanın sanıldığı kadar güzel bir şey olmadığını ve sokakta rahat rahat yüreyememenin verdiği sorunları dile getirdi. Elçin Sangu'nun konuşmasında en dikkat çeken nokta ise ilerde Christopher Nolan ile çalışmak istediği oldu.
Elçin Sangu Hedefini Christopher Nolan Olarak Belirledi

Son yılların en çok konuşulan oyuncusu Elçin Sangu, uzun vadedeki hedefini açıkladı. Sangu, çalışmak istediği yönetmenin Christopher Edward Nolan olduğunu açıkladı. Dünya’ca ünlü pek çok filme imza atan Christopher Nolan’ı hedef gösteren Elçin Sangu’ya yorumlar hedefini yüksek tuttuğu yönünde. Kiralık Aşk’ın sevilen oyuncusu ve son zamanların reklam yıldızı Elçin Sangu, InStyle dergisi ile röportaj yaptı. Yoğun iş temposuna değinen ünlü oyuncu, özel hayatına dair bilinmeyen detayları paylaştı.

Türkiye’nin önde gelen giyim firmalarından biriyle 2 milyon TL’lik reklam anlaşması imzalayan ve bir yandan da Kiralık Aşk dizisinde ‘Defne’ karakterine hayat veren Elçin Sangu, iş temposundan şikayetçi. Kendisine sorulan “Bu vakitsizlik ne anlama geliyor?” yanıtına şu cevabı verdi:

“Anneni çok özleyip görememek, telefonlara cevap verememek demek. Hep bir program içinde yaşaman gerekiyor, hep bir yerlere yetişme telaşı hissediyorsun. Bu yoğunluk içinde zaman kavramını unutuyorsun. Mesela 15 gündür televizyonu hiç açamadım, haberleri takip ediyorum ama başka şeyleri izlemek için zamanım olmuyor.”

‘SOSYAL HAYATIM YOK’

Boş zamanı olması durumunda ise gezmek istediğini dile getiren oyuncu, “Sosyal hayatım olmadığı için şu an sosyalleşmek bile benim için bir şey yapmak anlamına geliyor.” diyerek günlük hayatını özetliyor. Kitap okumayı, piyano çalmayı ve kendine vakit ayırmayı özlediğini ifade ediyor.

“3 AY SERUMLA YAŞADIM”

Kiralık Aşk dizisindeki karakterinin yanı sıra, beyaz teni ve kızıl saçları ile de ikon haline gelen Elçin Sangu, Çerkez kökenli olduğunu belirtiyor. Çerkez oldukları için ise mutfakta becerikli olduğunu itiraf ediyor. Çok küçük yaşlarda yemek yapmaya başladığını anlatan oyuncu, beslenme alışkanlığına da özen gösteriyor.

Konu beslenmeye gelince, bir itirafta bulunuyor ve şu ifadeleri kullanıyor: “Sağlığıma hep dikkat etmiyorum. Geçen sene sağlığım çok bozuldu. 3 ay kadar serumla yaşadım. Artık dikkat etmem gerektiğini anladım. Bu tempoda özel beslenmek gerekiyor ve şimdi hem yemek hem de spor düzenim çok iyi gidiyor. ”

“SENARYO YAZMAYI ÇOK İSTİYORUM”

Sevilen oyuncu Elçin Sangu, oyunculuk dışında yetenekleri olduğunu da itiraf ediyor. “Bir şekilde parça parça bazı şeylere yeteneğim var.” diyen Sangu, “Mesela, iyi resim yapmak, dans etmek, Çerkez kültürünün getirisi olarak biraz şarkı söylemek. Beste hiç yapmıyorum ama enstrüman çalmak başka bir şey, galiba enstrümanı şarkı söylemekten daha çok seviyorum. Biraz fırsatım olsa onu geliştirip, kendimi daha mutlu edeceğim bir hale getirebilirim. Bir de yazı yazmayı çok seviyorum. Senaryo yazmayı çok istiyorum. ” şeklinde yeteneklerini sıraladı.

‘ÇALIŞMAK İSTEDİĞİM YÖNETMEN CHRISTOPHER NOLAN, UÇARAK GİDERİM’

“İşinde yer almak istediğiniz yönetmen ne olurdu?” sorusuna ise “Christopher Nolan! Uçarak giderim.” cevabını verdi. En çok sevdiği filmi için, “Bence ‘Kara Şövalye Yükseliyor’ çok iyiydi. Birkaç kere izlemişimdir. Benim için fantastik filmlerin yeri ayrı, başka bir şey seyredemiyorum. Hele içinde biraz da mistik konular varsa bayılıyorum.” ifadelerini kullandı.

‘PARMAKLA GÖSTERİLEN İNSAN OLMAKTAN ÇOK RAHATSIZIM’

Mütavazı tavırlarıyla dikkat çeken ünlü oyuncu, popüler olmasının etkilerini ise şöyle anlattı:

“İçimde çok tezat bir hissiyat var. Eskiden de böyleydi. Ben hiç buralara gelmeden, oyunculuk yapmadan önce de. Herhalde o beyaz tenli, kızıl saçlı olmanın getirdiği bir şey ama başkalarından farklı görünmekten, sürekli parmakla gösterilen insan olmaktan çok rahatsızlık duyuyorum. Eskiden de bana baktıklarında, “Anne bana bakıyorlar” diye tepki verirdim. Şimdi yaptığım ise bambaşka bir şey. Tezat bir durum, biliyorum ama hâlâ aynı duygu var. Herkesin bana bakıyor olduğu hissi beni rahatsız ediyor.

Christopher Nolan Kimdir?

46 yaşındaki Christopher Edward Nolan, İngiliz film yönetmeni, senarist ve yapımcı olarak dikkat çekiyor.

3. kısa metrajlı filmi olan 3 dakikalık Doodlebug ile birçok ödül ve çeşitli adaylıklar alırken oldukça da iyi övgüler aldı.

Nolan ilk filmini 1998 yılında Takip adıyla gerçekleştirdi. Filmde işsiz bir yazarın insanların hayatlarını öğrenmesini takıntı edinmesi ve evlerine girerek hayatlarının ayrıntılarını gizlice öğrenmesi konu ediliyordu.

2001 senesinde bir kara filmi tersten anlattığı gerilim Akıl Defteri vizyona girdi. Ortaya derin bir iz bırakan müthiş bir gerilim filmi çıktı.

2002 yılına gelindiğinde bir Norveç filmi olan Insomnia’nın yeni bir sürümünü çekti. Başrollerde Al Pacino ve Robin Williams vardı.

2005 yılında Batman’i sinemaya uyarlayarak Batman Başlıyor’u çekti. Çocukluğundaki en sevdiği çizgi roman kahramanı olan Batman’in elli yıllık geçmişini ele alarak çektiği bu film çok sevildi ve eleştirmenlerden çok iyi eleştiriler aldı.

Prestij isimli 2006 tarihli filmde değişik bir kurgu kullanarak birbirine rakip iki illüzyonistin savaşını ele aldı.

2008 yılında ise Batman Başlıyor’un devam filmi Kara Şövalye filmini çekti. Film gelmiş geçmiş en iyi filmler arasına girdi ve müthiş bir gişe başarısı yakaladı.

2010 yılında Başlangıç’ı çekti. Film ilk haftasında Imdb’deki en iyi 250 film listesinde ilk 5’e girmeyi başardı, 500 milyon dolardan fazla hasılat elde etmesine rağmen 83. Akademi Ödülleri’nde ana tabloda istediğini alamamış, teknik dallardaki 4 ödülle yetinmiştir. Yönetmen bu filminde James Cobb karakterinin oğlu rolünü kendi oğlu Magnus Nolan’ı oynatmıştır.

2012 yılında Batman üçleme serisinin son filmi olan Kara Şövalye Yükseliyor filmini çekti. Film eleştirel ve finansal yönden büyük başarıya imza attı. Film ilk haftasında Imdb’deki en iyi 250 film listesinde ilk 20’ye girmeyi başardı. Ayrıca film müthiş bir gişe başarısı yakalayarak 1 milyar sınırını aşmış ve tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasına girmiştir.

2013 yılında bir Süpermen uyarlaması olan Çelik Adam filminin yapımcılığını üstlenmiş ve hikayesinin yazım ekibinde de bulunmuştur. Filmde sadece bir kez “Süpermen” kelimesinin kullanılması ise ilginçtir.

2014 yılında gösterime giren, bir grup kaşifin yeni bir solucan deliği keşfetmesi ve yıldızlar arası bir yolculuğa çıkmasını konu alan Yıldızlararası filminin de senaryosunu kardeşi Jonathan Nolan ile yazmış ve yönetmenliğini bizzat kendisi yapmıştır. Film ise bazı kesimler tarafından ”Başyapıt” olarak nitelendirilmiştir.

2015 yılı Aralık ayında medyada çıkan haberlere göre, Nolan’ın 2017 temmuz ayında gösterime girmesi beklenen filmi, Fransa’nın Dunkirk bölgesinde 1940 yılında yaşanan savaşı anlatacak.Yorum Yap