11 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Emekliler İçin Yapılan Sevindirici Düzenlemeler Belli Oldu

11/02/2017 - 10:08

2017 yılında emekliler için yapılan düzenlemeler emeklileri memnun etmeye devam ediyor. Hükümet tarafından yapılan düzenlemeler sonucunda emekliler promosyon, ek ikramiye ve maaşlarına zam sevinci yaşayacak.
Emekliler İçin Yapılan Sevindirici Düzenlemeler Belli Oldu

Emeklileri sevindirecek olan düzenlemeler hayata geçirilmeye başladı. Bu kapsamda emeklilerin bankadan promosyon alması, ek ikramiye ödenmesi ve maaşlarına zam yapılması 2017 yılında emekliler için olumlu gelişmeler olarak değerlendiriliyor.

2017 yılında emeklileri memnun eden düzenlemeler belli oldu. Buna göre emeklilerin promosyon ödemeleri kesinleşirken ödeme tarihi Mart 2017 olarak açıklandı. Ek ikramiye ödenmesi için başvuruların 1 sene içerisinde yapılması gerekirken Temmuz ayında da maaşlara zam yapılması bekleniyor.

EMEKLİLERE PROMOSYON ÖDEMESİ

Emekliler için yapılan sevindirici düzenlemelerden ilkini haber veren Başbakan Binali Yıldırım oldu. Yıldırım, yaptığı açıklamada banka promosyonlarının ödeme miktarını açıklamıştı. Bankalarla SGK arasındaki imza süreci sonrasında protokol yapan bankalar Ziraat, İş Bankası, Garanti, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, QNB Finansbank, ING Bank, Yapı ve Kredi Bankası, Burgan Bank oldu. Bu hafta içerisinde PTT tarafından da imzalanması beklenen protokol sonrasında emeklilerin yüzde 90’ının promosyon alacağı banka belli olacak. Kalan yüzde 10 ise bankasını değiştirmek durumunda kalacak. Promosyon ödemeleri ise maaş durumuna göre, 300-375-450 olarak ödenecek. Özel bankalardan fazla promosyon ödemesi beklentisi şimdilik karşılık bulmadı. Emekliler promosyon şartlarına göre bankalar arasında tercih yapabilecek.

EK İKRAMİYE ÖDEMESİ

Yapılan son düzenleme kapsamıdna 30 yıldan fazla hizmeti bulunan ancak ikramiyeleri 30 yıl üzerinden hesaplanan emeklilere ek ikramiye ödenmesi bekleniyor. İkramiyelerin 7 bin 500 TL’ye kadar olan kısmının başvuru tarihinden itibaren 3 ay içerisinde ödenmesi bekleniyor. Kalan kısım olması durumunda gelecek yıl aynı dönem yasal faizi ile birlikte ödenmesi öngörülüyor. Yasa çıkmadan önce başvuru yapan emekliler ve yasanın yürürlüğe girmesi ile başvurusunu yapan emekliler 27 Nisan tarihine kadar ek ikramiyelerini alabilecek.

MAAŞLARA ZAM GELECEK

Emekliler için yapılacak bir diğer sevindirici düzenleme ise SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ilk 6 aylık dönemde gerçekleşecek enflasyon oranında zam alması olacak.

Memur emeklilerine toplu sözleşme kapsamında yüzde 4 zam ödemesi yapılacak.Ayrıca, 6 aylık enflasyonun yüzde 3’ü aşması durumunda enflasyon farkı ödenecek.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu