27 Kasım 2016

M. Negiz

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Gelişmeleri Yakından Takip Ediyor

27/11/2016 - 9:34

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hükümet kanadından yapılan açıklama hayal kırıklığına uğradı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada EYT’nin 400 milyar maliyete sebep olacağı ve bu maliyetin gelecek nesillerin sırtına yükleneceği ifade edildi.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Gelişmeleri Yakından Takip Ediyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) bekledikleri yanıtı alamadılar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sosyal güvenlik sisteminde sürdürülebilir bir yapının sağlanmasının ekonomik kalkınmanın sürdürülebilmesiyle eşzamanlı olarak yürütüldüğüne dikkati çekti. Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, “Emeklilikte yaşa takılanlara bu hassasiyetle yaklaşmalıyız. Bu kesimin erken emekli edilmesinin sisteme getireceği ek maliyetin 400 milyar TL olduğu ve bunun sonraki nesillerin sırtına yükleneceği unutulmamalıdır” dedi.

Emeklilikte yaşı bekleyenler ile ilgili doğrudan bir emeklilik getirilmesi, ciddi bir mali yükü de beraberinde getireceğine değindi.

EMEKLİYE PROMOSYON

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında olumsuz beyanda bulunurken, emekliye promosyon hakkında da açıklama yaptı. Çalışma Bakanı, “Çalışmamızı Sayın Başbakanımıza sunduk. Önümüzdeki bir ay içinde Sayın Başbakanımız ile bu konuyu nihayetlendireceğimiz bir süreci tamamlamış olacağız. Hadiseyi Sayın Başbakanımızın biraz daha müdahalesine bıraktık” dedi.Yorum Yap