19 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Hükümetten Gelecek Açıklamaları Bekliyor

19/11/2016 - 19:49

Emeklilikte yaşa takılanlar, 2016 yılının sonuna yaklaşılması nedeniyle atılacak adımları bekliyor. Hükümet cephesi henüz konu ile ilgili bir adım atmazken, 2017 yılı bütçe görüşmelerinde günü dolan ancak emeklilik için yaşa takılanların gündeme gelmesi bekleniyor.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Hükümetten Gelecek Açıklamaları Bekliyor

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) hükümetten gelecek açıklamaları bekliyor. Emeklilikte yaşa yakılanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’dan emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetinin giderilmesini bekliyorlar.

Primlerini ödemelerine rağmen yaş sınırı nedeniyle emekli olamayan milyonlarca kişi 2016 yılı sonunda mecliste hazırlanacak torba yasa ile yaşa takılma sorununun çözülmesini bekliyor. Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda açıklama yapan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını sürekli gündeme getirdiklerini ve geriye dönük adımların atılacağını ifade etti.

Ülke genelinde milyonlarca mağduru olan erken emeklilik sorununun çözülmesi için meraklı bekleyiş sürüyor. Emekli olmak için sigorta süresi ve prim gün sayısını dolduranlar için yeni çalışmanın yolda olduğu konuşuluyor. Bu çalışmaya göre emekli adayları yaşı beklemeden yılda yüzde 5 düşük maaşla erken emekli olabilecek. Hazırlanan sistemde yaşı beklerken emekli olamayanlardan sadece SSK’lılara erken emeklilik hakkı düşünülüyor.

Emeklilikte yaşa takılan mağdurların 2017 yılında gerçekleşecek olan referandum öncesinde sorunlarının çözüleceği düşünülüyor.3 Yorum

 

 • harun :

  19 Kasım 2016-23:06

  Bu hükümet biz mağdur eyt liler için hiç bir adım atmaz sgk kendini mağdur görüyor halkı değil 50 yaşına gelmiş insanlardan medet umuyor düştüğümüz hallere bak yazıklar olsun
  1  0
  • Ergün avdatek :

   21 Kasım 2016-18:47

   Seçim gelince bunları unutmayalım arkadaşlar emekli bir vekil 30 binlira alıyor bunlar allah dıyıor ama hiç Allah’dan korkmuyorlar bunca yıl oy verdim bunlara ben çok ahmAk Mışım
   1   0
 • güler :

  22 Kasım 2016-01:57

  Bizler mağduruz iş vermiyorlar çalışalım maaş vermiyorlar.bize verecekleri üç kuruş. Devlet sıkıntıya düşer diyorlar. Kendileri milyarları alırken devlet bütçesini kimse düşünmüyor. Bizi düşünen yok herkes kendi cebini düşünüyor.
  2  0