7 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Emre Mor’a Topal’dan Öğüt!

07/09/2016 - 12:05

Emre Mor’a Topal’dan Öğüt!

Hırvatistan ile oynanan 2018 Dünya kupası eleme grup ilk maçında yaşanan olay, maçın önüne geçti. Maçtan alınan Emre Mor, Fatih Terim tarafından maçın sonlarına doğru oyundan alınınca tepki gösterdi. Saha kenarına gelirken Terim’e yönelik yaptığı el kol hareketleri ile memnuniyetsizliğini dile getiren oyuncu, daha sonra kendisine verilen suyu yere fırlattı. Yedek kulübesinin kenarına oturan oyuncunun söylemleri ise Fatih Terim’i rahatsız etti. Ardından soyunma odasına gönderilen oyuncunun agresif görüntüleri, takımdaki ağabeyleri tarafından da tepki aldı.

Mehmet Topal’dan Öğüt!
Fatih Terim’e karşı tavrından ve oyundan alınışına tepkili olan Emre Mor’un tutumu, takım kaptanı Mehmet Topal’ı da harekete geçirdi. Tatlı sert uyarılarda bulunan Topal, Emre Mor ile kısa bir görüşme yaparak yaptığının yanlış olduğunu bildirdi. Uyarı yaparken benzer durumun tekrarının olmaması için Emre’den söz alan Topal, Emre Mor’a öğütler verdi.

Fatih Terim, olayın yaşandığı anlar Emre Mor’a soyunma odasına git. Yaptıklarını görmedim sanma şekline uyarıda bulunurken, yedek kulübesinde bulunan oyuncular da bu duruma şahit oldular. Emre Mor’un tepkisine anlam veremeyen takım arkadaşları, gereksiz bir tavır olarak yorumladı.

Mehmet Topal’ın ise arabulucu yanı ile sorun çözüldü. Topal’ın Emre Mor ile yaptığı konuşmada “Gençsin, fevri hareketlerin var bunu normal karşılıyorum fakat biraz kendini bu konuda geliştirmen gerek. Bu durumlar sana ve takıam zarar verir” şeklinde bir konuşma yaptığı, Emre Mor’un ise bu konuşmadan sonra yaptığının yanlış olduğunu kabul etti.Yorum Yap