7 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

En Hızlı Şarja Sahip Olacak!

07/05/2016 - 13:43

En Hızlı Şarja Sahip Olacak!

Akıllı telefon pazarında her geçen gün yeni bir model ya da yeni bir teknoloji duyuruluyor. Sektördeki firmalar, özellikle Çin pazarında yaşanan durgunluktan çıkmak amacıyla piyasaya yeni modeller sunarken birbiriyle yarışıyor. Akıllı telefon pazarında da şüphesiz en dikkat geçen gelişmeler Çinli şirketlerde yaşanıyor. Yine bu tanıma uygun olan Çin merkezli OnePlus şirketi tüm dikkatleri üzerine çeken bir özellik duyurdu. Önümüzdeki günlerde resmi tanıtımı yapılması beklenen OnePlus 3 şimdiden büyük merak konusu haline geldi. Hatta yeni modelin sektörü yerinden oynatacağını söyleyebiliriz.

OnePlus 3 için belli olan çarpıcı özellik OnePlus şirketinin kendi üretimi değil. Bir diğer Çinli telefon üreticisi Oppo’ya ait. Oppo şirketi, OnePlus 3 modeli için hızlı şarj özelliğini ödünç verecek. Baktığınız zaman hızlı şarj özelliği oldukça basit gibi duruyor. Ancak Oppo’nun geliştirdiği hızlı şarj tam anlamıyla hızlı şarj.

Hızlı şarj konusunu açmak gerekirse, Oppo geçtiğimiz yıl Super Vooc isimli bir sistem tanıttı ve R9 ile R9 Plus modellerinde bu sistemi başarıyla kullandı. Oppo şirketinin geliştirdiği Super Vooc sistemi ile akıllı telefonunuzun bataryasını tam 15 dakikada dolduruyorsunuz. Yani, OnePlus 3 modeli de bu sistemi ödünç alarak 15 dakikada şarj olacak. Kullanıcıların kıyaslama yapması için şöyle bir örnek verebiliriz; Şu an yaygın olarak kullanılan hızlı şarj özellikleri ile, yaklaşık 30 dakikalık şarj ile yüzde 50 civarı bir dolum sağlıyorsunuz. Bu da Super Vooc sistemine sahip OnePlus 3’ün rakiplerine göre 4 kat daha hızlı şarj olduğunu anlamına geliyor.Yorum Yap