19 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Enver Aysever ve Ahmet Hakan Birbirine Girdi

19/11/2016 - 19:05

Enver Aysever ile Ahmet Hakan arasındaki gerilim devam ediyor. Ahmet Hakan programında Enver Aysever hakkında, "İktidar tetikçisiyle röportaj yapmayı içine sindiren adamın tekisin" ifadelerini kullandı. İkili arasındaki gerilim sürekli gündeme taşınıyor.
Enver Aysever ve Ahmet Hakan Birbirine Girdi

Hürriyet yazarı ve CNN Türk’te Tarafsız Bölge programını hazırlayıp sunan Ahmet Hakan, Rusya’nın Sesi FM’deki programına Cem Küçük’ü davet eden Enver Aysever’e “İktidar tetikçisiyle röportaj yapmayı içine sindiren adamın tekisin” diye seslendi. Küçük’ün Aysever’in CNN Türk’ten çıkarılmasında Cüneyt Özdemir ve Ahmet Hakan’ın etkili olduğu iddiasını dile getirmesi üzerine Hakan’dan cevap geldi. Hakan, “Sen işte busun Enver Aysever. İktidarın bile adam yerine koymadığı iktidar tetikçisini adam yerine koyan, iktidarın tetikçisi aracılığıyla kinini, nefretini kusan, iktidar tetikçisinden ‘aferin’ kapan adamın tekisin. Hadi git şimdi “ben muhalifim” falan diye artistlik yapmaya devam et” dedi.

Ahmet Hakan’ın Hürriyet gazetesinin bugünkü (19 Kasım 2016) nüshasında yayımlanan ‘Acaba hangisi doğru: Tecavüzcü af mı ediliyor, drama son mu veriliyor’ başlıklı yazısı şöyle:

-18 yaşından küçüğün evlendirilmesi kanunen yasak. Fakat bazı kesimler, “Dinimize göre 18 yaş diye bir şart yoktur” diyerek bu yasağı takmıyor.

-18 yaşından küçük kızların, bazen yaşıtlarıyla bazen de kendilerinden daha büyük adamlarla evlendirilmesi, işte böyle gerçekleşiyor.

-18 yaşından küçük olduğu halde evlenen bir kız, hastanede doğum yaptığında… Ortada yasalara aykırı bir durum olduğu için hastane yetkilileri durumu polise bildiriyor.

– Polis, olaya el koyuyor. Olay mahkemeye intikal ediyor. Mahkeme de “18 yaşından küçüğe cinsel istismar suçu işlenmiştir” diyerek… Yeni doğum yapan kadının yasal olmayan eşini cezaevine yolluyor.

– Bu durumda ortaya bir dram çıkıyor. Kucaklarında çocuklarıyla “Kocamı serbest bırakın” diyen kadınların haykırışlarına yer veren çok sayıda haber çıktı, çıkıyor gazetelerde.

– AK Parti’nin attığı adım, işte bu soruna çare bulmak için atılmış bir adım.

Fakat mesele burada bitmiyor.Yorum Yap