20 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Erdoğan İsrail Televizyonuna Konuştu

20/11/2016 - 9:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’de yayın yapan Kanal 2'de röportaj verdi. Mavi Marmara olayı sonrasında ilk kez İsrail'in sorularını cevaplayan Erdoğan çarpıcı konuşmalarda bulundu.
Erdoğan İsrail Televizyonuna Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun bir aradan sonra ilk kez bir İsrail televizyonuna röportaj verdi. Mavi Marmara olayından sonra bir ilk olan röportajdan bir kesit programın sosyal medya kanalı aracılığıyla yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun bir süre sonra bir İsrail televizyon kanalına röportaj verdi. Mavi Marmara gerginliğinden sonra yaşanan gelişmeler nedeniyle Erdoğan, İsrail medyasına mesafeli bir tavır sergilemişti.

İsrail’de yayın yapan Kanal 2 televizyonunun Uvda yani olgu isimli programa katılarak röportaj veren Erdoğan, tanıtım videosunda İsrailli gazetecinin “Size zor soruları sorma özgürlüğümü kullanıyorum” şeklindeki ifadesine “Şu ana kadar sorduklarınız kolay mıydı? Buradan eğer sen Tayyip Erdoğan’ı sıkıştıracağını zannediyorsan beni sıkıştıramazsın” şeklinde yanıt veriyor. Kanal 2 televizyonu tarafından hazırlanan Uvda isimli programın twitter hesabı üzerinden röportajın tanırım videosu yayınlanmıştır.

İki ülke arasında imzalanan anlaşma ve sonrasında karşılıklı olarak büyükelçi atamalarının yapılması ile Türkiye-İsrail ilişkileri yeni bir boyut kazanmış oldu. Karşılıklı olarak yapılan büyükelçi atamalarında İsrail’in Türkiye büyükelçiliğine Eitan Neah getirilirken, Türkiye’nin İsrail büyükelçiliği makamına Kemal Ökem atandı.Yorum Yap