22 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Erdoğan ve Putin Arasındaki Güven Seviyesi Yüksek

22/10/2016 - 18:13

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Erdoğan ve Putin arasındaki güvenin en üst seviyede olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz yıl yaşanan Rusya Türkiye geriliminin sona ermesi ile birlikte ilişkiler her geçen gün iyiye gidiyor.
Erdoğan ve Putin Arasındaki Güven Seviyesi Yüksek

Rusya Türkiye arasındaki yakınlaşma her geçen gün artıyor. Düşürülen Rusya uçağının ardından gerilen ipler, atılan adımların ardından eski halini aldı. Ardından Putin ve Erdoğan’ın ortak çalışmaları ile birlikte iki ülke hem ticari hemde insani olarak yakınlaşmaya devam ediyor. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aralarındaki karşılıklı güveni yeniden canlandırmak açısından büyük yol aldığını belirtti.

Sputnik Türkiye’nin haberine göre Rossiya 1 televizyonuna demeç veren Peskov, “Bana, ilişkilerin ciddi anlamda kötüleşmesi ardından şimdi her şeyin normale dönüp dönmediğini soruyorsanız şunları söyleyebilirim: Karşılıklı güveni yıkmak çok kolaydır. Bu güveni yeniden canlandırmaksa zaman gerektirir. Elbette her iki ülkenin liderleri bunun olması açısından büyük yol aldı” dedi.

Putin ve Erdoğan arasındaki mevcut ilişkiyiyse ‘güven verici’ olarak tanımlayan Peskov, “En hassas konularda iletişim kurup bilgi paylaşıyorlar, ki bu da yüksek bir güven seviyesinin göstergesi” ifadelerini kullandı.Yorum Yap