21 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Erdoğan’ın Time Kapağındaki Hikayesi Belli Oldu

21/10/2016 - 20:09

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlık döneminde Time dergisine kapak olarak büyük ses getirmişti. O dönemde verdiği pozda oldukça kızgın olduğu dikkat çeken Erdoğan'ın o gün yaşadıklarını eski basın danışmanı Kemal Öztürk açıkladı.
Erdoğan’ın Time Kapağındaki Hikayesi Belli Oldu

Kemal Öztürk, Yeni Şafak’taki yazısında, Erdoğan’ın Time dergisi kapağındaki fotoğrafın hikayesini yazdı. Öztürk yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Toplantılar nedeniyle çekimler sabah çok erken saatte olabilecekti. Kaldığımız otelin bir yerine stüdyo benzeri bir şey yaptılar. Erken saate Başbakan Erdoğan stüdyoya geldi ve fotoğrafları çekildi. Erdoğan gece boyu çalışmıştı ve tüm fotoğraflarda biraz kızgın gibi çıktı.

Daha sonra Time en etkin yüzler diye bir çok ünlüyle beraber Erdoğan’ın da bu portre fotoğrafını kullandı. Ardından da 2011 yılında ‘Erdoğan’s Way’ (Erdoğan Tarzı) diye kapak yaptı. Kapaktaki fotoğraf ellerini göğsünde bağlamış ve biraz kızgın gibi bakan o sabahki fotoğraftı. Aynı fotoğraf daha sonra bir çok dergide yayınlandı ve Erdoğan eleştirilerine görsel yapıldı” dedi.Yorum Yap