29 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Erkan Zengin İçin Galatasaray İddiası!

29/04/2016 - 17:46

Erkan Zengin İçin Galatasaray İddiası!

Trabzonspor’da yaşadığı olaylardan sonra yönetim tarafından süresiz olarak kadro dışı bırakılan yetenekli oyuncu Erkan Zengin, kadro dışı kaldıktan sonra alacakları olan 1.1 milyon Euro’dan vazgeçerek “serbest” kaldı. Bu gelişme sonrasında 30 yaşındaki oyuncuyla hemen temas kuran Galatasaray ise, oyuncunun transferini bitirdi. Galatasaray’da yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, mali tablo ve transfere ayrılabilecek bütçe göz önüne alındığında yönetimin bu işi nasıl çözeceği merakla bekleniyordu. Yeni sezon için getirilecek olan teknik direktör ile birlikte kadroda büyük çaplı bir revizyona gitmeyi düşünen sarı kırmızılılara adeta piyango çıktı.

Eskişehirde oynadığı dönem tüm Türkiye’nin dikkatini çeken ve birçok takımın transfer yarışına girdiği Erkan Zengin, Trabzon ile masaya oturarak serbest kaldı. Bu gelişmenin üzerinden 24 saat geçmeden İsviçre’li oyuncu ile temasa geçen Galatasaray, ilk 11’de oynatmasa bile hem yeteneği hem de tecrübesinden yararlanmak istediği oyuncuyu renklerine bağladı. Trabzonspor ile yaptığı anlaşma gereği, başka bir takıma transfer olması durumunda eski kulübüne 600 bin euro ödemesi gereken Erkan Zengin, yapılan anlaşma gereği bu parayı Galatasaray’a ödetecek. Böylelikle yaşına rağmen hala potansiyeli olan Erkan için Galatasaray’ın kasasından sadece 600 bin euro ve futbolcuya ödenecek maaş çıkacak.

Galatasaray’da bu transferin resmi olarak açıklanması ile, yeni sezonda kadroda yapılacak olan revizyonun da ilk adımı atılmış olacak. Teknik direktör olarak Mircea Lucescu sesleri son günlerde iyice yükselirken, Erkan Zengin ve Lucescu’nun olası Galatasaray buluşması ise en çok Zengin’e yarayacak. Birçok isimsiz futbolcuyu Avrupa’nın yıldız oyuncuları haline getiren deneyimli teknik adam Erkan Zengin’e Galatasaray forması altında eski performansına kavuşturabilir.Yorum Yap