7 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Eski Emniyet Müdürüne Şok!

07/09/2016 - 12:18

Eski Emniyet Müdürüne Şok!

FETÖ kapsamında sular durulmuyor! Her yeni gün önemli isimlerin FETÖ üyesi olduğu ortaya çıkarken, bugün ise flaş bir ismin daha Fethullahçı Terör Örgütü’ne hizmet ettiği ortaya çıktı. Bu isim İstanbul eski emniyet müdürü Hüseyin Çapkın. 2009 ile 2013 Yılları arasında görevde bulunan Hüseyin Çapkın hakkında bugün yapılan açıklamada mal varlığına el konulduğu söylendi. Soruşturması devam eden Çapkın’ın ne kadar mal varlığı olduğu hakkında bir bilgi sunulmazken, yüklü miktarda banka hesabında bulunan paranın ve şahsına ait olan tapuların ilgili mercilere aktarıldığı belirtildi.

Tutuklama kararının üzerinden dört gün geçmiş olmasının ardından alınan bu kararda etkili durum ise, Fethullahçı Terör Örgütü üzerinden elde ettiği mülkler oldu. Mülkiye yapılanması eşliğinde tutuklanan eski emniyet müdürü, Silivri Cezaevine’ne aktarıldı. Soruşturmasının ise süreceği söyleniyor.

Yüklü Mal Varlığı!
Bir emniyet müdürünün normal şartlarda elde edemeyeceği miktarda para ve gayrimenkule sahip olduğu ortaya çıkan Hüseyin Çapkın’ın bu kadar fazla maddiyata sahip olması, FETÖ’den kaynaklandığı ortaya çıktı. Hakkında sadece bir değil birden fazla suç işlediği yönünde bilgiler de yer alıyor. Bunların içerisinde FETÖ kapsamında para dağıtımı, silahlı terör örgütüne üye olma gibi suçlar eşliğinde yargılanıyor.

Hüseyin Çapkın gibi bir çok eski emniyet müdürü ve önemli görevlerde yer alan isimler de soruşturma kapsamında araştırmaları yapılıyor. 2000 Yılı ve sonrasında Emniyet ve TSK’da görev almış, şuan ise görevinden ayrı olan bir çok önemli kişi araştırılmaya devam ediyor.Yorum Yap