28 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Eto’o’ya Teklif Yağıyor!

28/04/2016 - 19:01

Eto’o’ya Teklif Yağıyor!

Anltayaspor’un dünyaca ünlü süper yıldızı Samuel Eto’o, bu sezon adeta yeniden doğdu. Antalyaspor’a transfer oluşuyla tüm dünyanın dikkatini çeken Kamerun’lu yıldız futbolcuya herkes bitti, tatile geldi gözüyle bakarken, o ise adına yakışır biçimde kalitesini konuşturdu ve herkesi mahçup etti. Bu sezon Süper Lig’de attığı 19 golle büyük yankı uyandıran yıldız futbolcu, gol krallığı yarışında 23 golü bulunan Mario Gomez’in gerisinde 2.liği yine 19 gol atan Hugo Rodallega ile paylaşıyor. Bu sezon gösterdiği performans ve yakaladığı form grafiği ile Avrupa, Çin ve Amerika takımlarını peşine takan Eto’o’ya birçok teklif yağıyor.

Antalyaspor Kulübü’nün olağan genel kurul toplantısında konuşan Başkan Gültekin Gencer, yıldız futbolcuları Samuel Eto’o hakkında çıkan transfer dedikodularını doğruladı. Yıldız oyuncularının peşinde birçok kulübün olduğunu belirten Gencer, devre arasında da en son 8 milyon Euro tutarında resmi teklif aldıklarını, ancak yıldız futbolcunun Antalyaspor’da kalmak istediği için bu teklifi geri çevirdiklerini belirtti.

Hiçbir futbolcularının satılmayacak futbolcu olmadığını belirten Gültekin Gencer, kulübün toplam futbolcu değerinin 42 milyon euro olduğunu belirterek, bu futbolcular bizim değerimiz, bizim mal varlığımız ifadelerini kullandı. Başkan Gencer, en fazla dört futbolcu transferi daha yapmaları halinde önümüzdeki sezon liderlik keyfi yaşayabileceklerini belirtti. Öte yandan devre arasında aldıkları futbolculardan Danilo’ya da çok ciddi teklifler olduğunu belirten başkan, 3-4 milyon euro transfer bedeli istediklerini ve bu ücreti ödeyen bir takım çıkarsa Danilo’yu da satacaklarını belirtti.

Samuel Eto’o’nun da bu sezon sonu gelecek olan tekliflere sıcak bakıp gitme ihtimali bulunuyor. Devre arasında 8 milyon euro teklif alan Eto’o’nun sezon sonunda biraz daha yüksek bir bedele çok daha fazla teklif alması bekleniyor. Başarılı çıkışını sürdüren yıldız futbolcu için en büyük ihtimal ise birçok futbolcuya rekor ücretler ödeyen Çin takımları. Antalyaspor’un iyi bir strateji uygulaması halinde Eto’o’nun olası bir Çin transferinde çok ciddi rakamlara satılması mümkün.Yorum Yap