8 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Eylem Hazırlığında Olan PKK’lı Yakalandı!

08/09/2016 - 13:39

Eylem Hazırlığında Olan PKK’lı Yakalandı!

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda eylem hazırlığında olan canlı bomba, eylemini gerçekleştiremeden yakalandı! Daha önce PKK’nın üstlendiği bazı operasyonlarda da görev üstlenen Ebru Fırat ismindeki PKK üyesi terörist, alınan istihbarat bilgileri eşliğinde havalimanında fazla zorlanılmadan yakalandı. Vatandaşların havalimanında panik yaratmaması için ise operasyon gizli şekilde yürütüldü.

Diyarbakır’dan İstanbul’a!
Bölücü terör örgütü üyesi olduğu daha önce belirlenen Ebru Fırat’ın önümüzdeki günlerde İstanbul’da bir eylem planında başrol oynayacağı bilgisini alan Emniyet müdürlüğü, istihbaratı değerlendirerek Atatürk Havalimanı’nda gizli bir bekleyiş gerçekleştirdi. Alınan istihbaratı olumlu şekilde değerlendiren emniyet personelleri, PKK’lı canlı bombanın uçaktan indiğini tespit etmesinin ardından yakalandı. Eylemini gerçekleştiremeden yakalanan terörist daha sonra Vatan Caddesinde bulunan emniyet müdürlüğüne sevk edildi.

Dün akşam saatlerinde Diyarbakır Valiliği ve emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin yurt genelinde PKK’nın bir eylem yapmayı planladığı bilgisini almış ve bütün şubelere bildiri göndermişti. Ebru Fırat’ın da bu eylem planının içerisinde İstanbul kolunda yer alacağı düşünülüyor. Yakalanan canlı bombanın soruşturmasının ardından önemli detayların ortaya çıkması bekleniyor.

Ebru Fırat, daha önce yakalanması istenen ve bilinen teröristlerden biri olarak dikkat çekiyordu. Ayrıca Murat Karayılan’ın her zaman yanında yer alan, ona en yakın isimlerden biri olarakta biliniyordu.Yorum Yap