17 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Facebook Messenger Sohbet Odaları Kuracak

17/11/2016 - 16:54

Facebook Messenger indirenler yeni bir hizmet ile karşı karşıya. Messenger, herkese açık sohbet odaları ile yeni bir uygulamayı hayata getirecek. Uygulamanın amacı ise sosyal bir platform oluşturmak. İşte detaylar...
Facebook Messenger Sohbet Odaları Kuracak

Facebook her geçen gün daha fazla özellik kattığı Messenger uygulamasını daha da geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde SMS alma ve yazma özelliğinin de geldiği uygulama da doğrudan uygulama üzerinden gelen kısa mesajları okuyabilmek ve yeni mesaj yazabilmek mümkün hale gelmişti. Sayfalar için de bot özelliğini devreye alan firma bu sayede basit sorular sorulduğunda otomatik olarak cevap verilen bir sistemi devreye almıştı. Ülkemizde de pek çok firma tarafından kullanılan bu hizmetin daha da geliştirileceği ifade ediliyor.

Firmanın yeni özelliği ise herkese açık sohbet odaları. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan uygulama güncellemesi ile gelen bu destek firma tarafından kapalı olarak tutuluyordu. Geliştiricilerin bu kodları fark etmesi üzerine sorular yönetilmesine rağmen Facebook özellik hakkında bilgi vermekten kaçınıyordu. Şimdi ise özellik devreye alınıyor.

Özellik ile birlikte kullanıcılar bir konu hakkında sohbet odası oluşturarak orada kendi aralarında konuşmaya başlayacak. Ancak bu konuşmalar herkese açık şekilde okunabilir olacak ve isteyen kullanıcılar bu konuşmaya doğrudan dahil olarak bir şeyler yazabilecek. Değişik bir konsepti temel alan özelliğin ne kadar başarılı olacağı bilinmezken firma trollerin dadanmaması için katılımcıların yönetici tarafından onaylanması gibi bir sistemi de devreye alacak.

İlk olarak Kanada ve Avustralya’da kullanıma sunulacak olan herkese açık sohbet odaları eğer sorunsuz çıkar ve başarı gösterirse dünya genelinde kullanıma sunulacak. Sohbet odalarının herkese açık olması nedeniyle tartışmaların nasıl önüne geçileceği ve nasıl düzenli bir ortam bulundurulacağı bilinmiyor.

Facebook Messenger İndir (Android ve İOS)

Facebook Messenger Android İçin; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca&hl=tr

Facebook Messenger İOS İçin; https://itunes.apple.com/us/app/messenger/id454638411?mt=8Yorum Yap