24 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Facebook Neden Yavaşladı? Rusya ve Çin’den ABD’ye Siber Saldırı

24/10/2016 - 20:00

İnternet neden yavaşladı soruları ABD'nin uğradığı siber saldırının ardından gündemde. Rusya ve Çin tarafından gerçekleştirilen DDos saldırısı ile birlikte ABD milyonlarca dolar zarara uğrarken internet bağlantısı da büyük oranda koptu. Bu yavaşlama tüm dünya ülkelerine yansıdı.
Facebook Neden Yavaşladı? Rusya ve Çin’den ABD’ye Siber Saldırı

ABD’nin uğradığı siber saldırı sosyal medyayı adeta çökertti. Twitter, Facebook, İnstagram, Reddit gibi milyonlara hitap eden sosyal medya siteleri saatlerde erişim sorunu yaşıyor. Gelen açıklama yavaşlığın nedeninin Rusya ve Çin tarafından ABD’ye yapılan saldırı olduğu. Konu ile ilgili ABD cephesinden henüz bir açıklama gelmezken milyonlarca kullanıcı internetin eski haline dönmesini bekliyor.

Çin ve Rusya’nın DDos saldırısı ABD’de hayatı felç etti. İnternete erişim büyük oranda koparken bu saldırı ABD’yi milyonlarca dolar zarara uğrattı.

Türkiye’de yaşanan yavaşlamadan sonra ise halk büyük panik yaşadı. Nedeni ise ne zaman internette bir yavaşlık olsa ardından bir saldırının yaşanması olarak belirtildi. Türkiye’de şuan için korkulacak bir durum olmadığı belirtilirken yavaşlığın nedeninin ABD tabanlı olduğu açıklandı.Yorum Yap