27 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Favre İsmi Rafa Kalktı!

27/04/2016 - 18:04

Favre İsmi Rafa Kalktı!

Galatasaray’da krizler bir türlü kapanmıyor. Her gün farklı bir sorunla uğraşan yönetim üzerinde de “yeniden seçime git” baskısı giderek artıyor. Ünal Aysal döneminde Fatih Terim’in takımdan yollanmasından sonra bir türlü dikiş tutmayan teknik direktörlük koltuğu yine boş kaldı. Galatasaray yönetimi gelecek sezon A takımı çalıştıracak teknik direktör arayışlarını sürdürüyor. Devre arasında da gündeme gelen ancak son anda vazgeçilerek Mustafa Denizli ile anlaşan Galatasaray, bir süredir tekrar temas kurduğu Lucien Favre ile de anlaşamadı. Almanya’da 2011-2015 yılları arasında Bundesliga ekiplerinden Borussia Mönchengladbach’ı çalıştırarak adını duyuran Lucien Favre, ilk görüşmede olumlu sinyaller vermişti. Geçtiğimiz günlerde yönetim ve teknik adam ikinci kez masaya oturdu ancak bir türlü ortak noktada buluşamadılar. Bunun üzerine yönetim, Favre transferinden vazgeçerek İsviçreli teknik adama üçüncü bir teklif götürmeme kararı aldı.

Favre Olmadı, Sportif Direktör Erdal Keser!

2015-2016 futbol sezonunun başlangıcında, Mönchengladbach ile üst üste 5 maç yenilgi alınca görevinden istifa eden ve istifasından bu yana boşta olan ünlü teknik adam artık Galatasaray’ın gündeminde değil. Yeni hoca arayışları süren Galatasaray’da ise çalışmalar sürüyor. Yönetim yeni sezona sportif direktör ile girmek için kararlı. Bu konuda ilk aday ise Galatasaray’ın eski oyuncu ve antrenörlerinden Erdal Keser. Yönetim kendi içinde Erdal Keser üzerinde anlaşma sağlayamadığı için şimdilik bu konu askıya alınmış durumda. İtiraz eden Yönetim Kurulu üyeleri ikna edilebilirse görüşmeler imza aşamasından devam edecek.

Yeni sezonda takımın başına getirilecek teknik direktör ve sportif direktörün birbirleriyle uyumlu olmasına, çalışabilecek ve ortaya ortak bir proje sunabilecek kişiler üzerinde çalışmalar devam ediyor. Sportif direktör konusunda anlaşmazlığın devam etme riskine karşılık yönetim Erdal Keser’in alternatifleri üzerinde de duruyor. Ne olursa olsun yeni sezona bir sportif direktör ile başlamak isteyen Galatasaray’ın bu konudaki ısrar etme sebebiyse, bu sezon floryada yaşanan başıboşluk ve disiplinsizlik. Yönetim florya ve futbol takımıyla yakından ilgilenecek bir sportif direktör istiyor.Yorum Yap