6 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Fenerbahçe’de İki İsim UEFA’ya Bildirilmedi!

06/09/2016 - 19:30

Fenerbahçe’de İki İsim UEFA’ya Bildirilmedi!

Ülkemizi UEFA Avrupa Ligi’nde temsil edecek takımlardan Fenerbahçe, kadrosunu UEFA’ya bildirdi. Kadroda iki önemli ismin dışarıda kalması ise şaşkınlık yarattı. Geçtiğimiz sezon takımın banko forvet oyuncusu olan Fernandao ile birlikte bu sezon sarı lacivertli takımın ilk transferi olan Aatıf Chahechouhe listede yer almadı. Fernandao’nun ayak bileğindeki bir sakatlığı olduğu ve bir ay sahalardan uzak kalacak olmasının bu kararın alınmasında etkisi olduğu belirtilirken, Aatıf Chahechouhe’nun kadroda olmaması ise hayal kırıklığına neden oldu.

Taraftarların anlam veremediği Aatıf Chahechouhe’nun kadroda olmayışı, Dick Advocaat’ın kararı olduğu, bu kararı almasındaki en büyük nedenin ise son transfer edilen Lens’in gelişi olduğu düşünülüyor. Çok fazla kanat oyuncusunu bünyesinde bulunduran sarı lacivertli takımda Volkan Şen, Alper Potuk, Aatıf Chahechouhe, Jeremain Lens, Miroslav Stoch gibi kanat oyuncuları yer alıyor. Dick Advocaat’ın UEFA’ya bildirilecek kadroda Stoch ya da Aatıf Chahechouhe’dan birini tercih etmesi gerektiği ve tercihini son haftalarda iyi performans gösteren Stoch’tan yana kullanmak istediği bildirildi.

Aatıf Chahechouhe ise beklenmedik bir durum ile karşılaşınca morali bozulduğu aktarıldı. Büyük hedefler için sarı lacivertli takıma geldiğini belirten oyuncu, UEFA’da olmak istediğini aktardı. Aatıf iyi performans göstermesi halinde, Fenerbahçe gruptan çıkarsa yeni kadro belirleyecek. Ozaman Aatıf Chahechouhe’nun kadroda olma ihtimali bulunuyor.

Kadroda dikkat çeken isimlerden biri de Ramazan Civelek. Sosyal medyada Ramazan’ın kadroya alınıp Aatıf Chahechouhe’nun alınmaması tepki toplamış durumda. Hazırlık maçları ve Avrupa ligi ön eleme maçlarında iyi bir performans gösterdiği düşünülen Aatıf’ın UEFA Avrupa Ligi kadrosunda olmayı hakettiği düşünülüyor.Yorum Yap