11 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Fenerbahçe’de Kayıp Sürüyor!

11/09/2016 - 22:11

Fenerbahçe’de Kayıp Sürüyor!

Fenerbahçe’de sıkıntılar bitmiyor! Lig tarihinde ilk defa ilk üç haftada galip gelemeyen Fenerbahçe, üçüncü haftada 25 maçtır yenilmediği Kadıköy’de Bursaspor’a karşı kaybetti. Taraftarların isyan ettiği maçta tek alkışlanan isim Volkan Şen olurken, Souza, Ozan, Hasan Ali’ye ciddi protesto vardı. Aziz Yıldırım’a istifa çağrısı yapılırken maç sonu büyük bir uğultu hakimdi.

Maça hızlı ve sert başlaması beklenen sarı lacivertli takım beklenenin aksine sakin ve durgun başladı. Maç boyu pozisyona giremeyen Fenerbahçe’de tek tehlike yaratan isim iki kez Volkan Şen ile oldu. Yeni transfer Moussa Sow’un top alamaması nedeniyle etkisiz görüldüğü maçta bir diğer yeni transfer Lens, bir çok oyuncudan daha iyi performans gösterdiği için taraftarın alkışı ile 70. dakikada yerini Stoch’a bıraktı.

İlk yarıda yediği gole karşılık veremeyen Fenerbahçe, maçın son bölümünde tüm kozlarını kullandı. Stoch, Van Persie, Sow, Emenike, Volkan Şen gibi hücum hattının önemli isimleri aynı anda sahada olmasına rağmen gol pozisyonu üretemedi. Topa maç boyu hakim olsa da devamlı yana pas yapan oyuncular taraftarlar nedeniyle tepki topladı.

Maçın ardından Fenerbahçe’de ne gibi değişiklikler olacak merak edilirken, Aziz Yıldırım’ın kesin olarak taraftarlar tarafından istenmemesi ön plana çıkmış durumda. Ligin ilk maçlarında düşük taraftar sayısı karşısında oynayan sarı lacivertliler bu akşam 28 bin kişi karşısında oynadı. Sow’un gelişinin takım taraftarlarında önemli etki etmiş olsa da, alınan sonuç sonraki maçlara pek iyi yansımayacak gibi görünüyor.Yorum Yap