21 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Finansbank Qatar National Bank Bünyesinde

21/10/2016 - 19:54

Türkiye'nin en çok kullanılan bankaları arasında yer alan Finansbank, Katarlı QNB'ye devredildi. Yaklaşık 2.7 milyar euroya gerçekleştirilen satışın ardından Finansbank'ın adı ve logosu değişecek. Türkiye'de bulunan Finansbank müşterilen merak ettiği konu ise hizmetlerde herhangi bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği.
Finansbank Qatar National Bank Bünyesinde

Finansbank’tan yapılan açıklamada satış sonrasında herhangi bir değişikliğin olmayacağı, hizmetlerin daha da gelişeceği belirtildi. Haziran ayında gerçekleşen satış sonrası devir işlemlerinin tamamlanmasıyla bankanın da ismi ve logosu değiştirildi. Finansbank bundan böyle “QNB Finansbank” adıyla faliyet gösterecek.

Satış Bedeli 2,7 MİLYAR EURO
Finansbank 2006 yılında Yunanistan’ın en büyük bankası National Bank of Greece (NBG) tarafından satın alınmıştı. Türk bankacılık sektörüne giriş yapmak isteyen QNB, Yunan banka ile pazarlıklar sonucu Finansbank’ın 2,7 milyar euroya satışı konusunda anlaşmaya varmıştı.

Finansbank’ta 13 Bin Çalışan Yer Alıyor
Finansbank 1987 yılında Hüsnü Özyeğin önderliğinde kuruldu. 2016 yılı ikinci çeyrek net kârı 550 milyon Türk Lirası olan Finansbank’ın, 700 civarında şubesi ve 13 bine yakın çalışanı bulunuyor.

QNB 3 Kıtada Hizmet Veriyor
Ortadoğu ve Afrika’nın en büyük ikinci bankası olan Katarlı QNB Group, üç kıtada 30 ülkede faaliyet gösteriyor. 1200 ‘ü aşkın şubesi bulunan grubun 27 binden fazla çalışanı var. QNB ayrıca Trabzonspor’un da resmi gögüs sporsorluğunu yapıyor.Yorum Yap