22 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Gomez İçin Harekete Geçtiler!

22/04/2016 - 23:22

Gomez İçin Harekete Geçtiler!

İtalyan La Nazione gazetesinin iddiasına göre, Mario Gomez Fiorentina kulübü ile olan sözleşmesinin feshedilmesi için hem avukatını hem de menajerinin devreye sokmuş. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Beşiktaş kulübü de buna benzer bir teklifle Fiorentina’nın kapısını çalmıştı. Mario Gomez’in Beşiktaş’la bu sezon yakaladığı başarılı performans, bir takım sıkıntılara neden olabilir.

Gazetenin haberine göre Gomez’in menajeri Uli Ferber, İtalyan kulübünden yıldız futbolcunun serbest kalması ve sözleşmesinin feshedilmesi için pazarlık masasına oturmuş. Ancak İtalyan kulübünün yetkilileri, Gomez’in bu sezonki başarısının ardından Türkiye’de kalmayacağını ve Avrupada başka bir kulübe gideceğini düşündüğü için futbolcudan para kazanmak istiyor.

Fiorentina kulübünün Sportif Direktörü Andrea Rogg, Mario Gomez’in Beşiktaş’la sezon sonu sona erecek olan kiralık sözleşmesiyle ilgili İtalyan basınına açıklamalarda bulundu. İddiaların sahibi olan La Nazione gazetesine konuşan Rogg, yıldız futbolcunun performansından oldukça memnun olduklarını belirtti. Ayrıca Gomez’in Beşiktaş’ta kalmaya devam etmesi halinde Beşiktaş’ın kendilerine 9 milyon euro ödemesi gerektiğini belirten Rogg, başka bir takıma gitmesi halinde de yine yüksek kazanç elde edeceklerini belirtti.

Beşiktaş ile Fiorentina arasında yapılan kiralık anlaşmasına göre, Gomez 2017 yılına kadar Fiorentina’nın oyuncusu olarak kalmaya devam edecek. Yıldız futbolcu ikinci sezonda da Beşiktaş’ta kalmak isterse siyah beyazlılar Fiorentina kulübüne herhangi bir bedel ödemeyecekler. Öte yandan Mario Gomez başka bir kulübe gitmek isterse bu satıştan Beşiktaş kulübü de pay alacak. Beşiktaş için çok önemli bir oyuncu olan Mario Gomez’in geleceği şu an için belirsiz. Euro 2016 Avrupa Kupası’nda da Almanya Milli Takımı ile başarılı bir performans sergilerse, Gomez’in İngiltere’ye transfer olması içten değil.Yorum Yap