10 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Galatasaray’da Puan Kaybı!

10/09/2016 - 21:53

Galatasaray’da Puan Kaybı!

Süper lige iyi bir başlangıç yapan Galatasaray, ligin üçüncü haftasında Kayserispor ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Maça hızlı başlayan Galatasaray golü erken bulmasına rağmen rakibi Kayserispor maçı bırakmayarak gol buldu ve maça dengeyi getirdi. Jan Olde Riekerink’in ilk yarı sonundaki değişiklikleri ise çok tartışılıyor.

Maça motivasyonu yüksek şekilde başlayan Galatasaray, renktaşı karşısında ilk yarıda daha atak görünse de gol pozisyonları üretmekte zorlandı. Yasin ile golü bulan Galatasaray’a yanıt ise Welliton 40. dakikada verdi. İkinci yarıya ise iki değişiklikle başlayan Jan Holde Riekerink, maç sonunda tepki aldı. Gol atan Yasin ve Selçuk İnan’ı oyundan çıkaran Riekerink, onların yerine Josue ve De Jong’u oyuna aldı.

Oyuna giren iki oyuncu da beklenen performansı sergileyemedi. Josue adapte olmakta zorlanırken, De Jong bir kaç iyi pas yapmasına rağmen maçın son bölümlerinde yeniden kulübeye geldi. 90. Dakikada Hamit’e yerini bırakan De Jong, teknik direktöre tepki gösterdi.

Kayseri’de İki Sakatlık!
Kayserispor’da şanssız iki oyuncu ise sakatlanarak sahadan çıkmak zorunda kaldı. İlk yarıda hava topuna çıkan kaleci Ahamada, pozisyonda omzundan sakatlandı, Tedavi yapılsa da ilerleyen dakikalarda ağrı hissedince yerini Muammer’e bıraktı. Bir diğer sakatlık ise Deniz!de oldu. İkinci yarının sonlarına doğru rakibin müdahelesiyle yerde kalan oyuncu sedye ile oyun dışına alındı.Yorum Yap