13 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Galaxy Note 7 İadesi Yapmayanlara Bloke!

13/09/2016 - 12:38

Galaxy Note 7 İadesi Yapmayanlara Bloke!

Samsung’u adeta bitiren son modeli Galaxy Note 7 için Türkiye’de dahil olmak üzere tüm ülkelerden iade talebi isteniyor. Samsung ülke yetkili birimleri geçtiğimiz gün bir açıklama yaparak değişim programına dahil olarak satın alınan cihazların iade edilmesini duyurdu. Samsung Türkiye’de aynı şekilde değişim programına katılarak her kullanıcının telefonunu iade etmesini istedi. Bunun üzerine cihazı satın alanlar pişman olurken, üzerine bir de zaman kaybı yaratması ayrı bir problem oldu.

Samsung’un duyuru yapmasına rağmen hala telefonunu iade etmeyenlerin ise sayısı oldukça fazla. Telefonlar ciddi derecede sorun arz etmesine rağmen bilgilendirmeden haberi olmayanların sayısı oldukça fazla. Özellikle Türkiye’deki kullanıcılar duruma sessiz kalıyor. Can tehlikesi olduğu için ise samsung farklı bir yol izlemeye koyuldu.

Tüm Telefonlar Bloke Edilecek!
Telefonlarını iade etmek için değişim programına katılmayan Samsung Galaxy Note 7 sahipleri önümüzdeki günlerde ikinci bir şok ile karşılaşacak. Çünkü samsung, yeni bir patlama daha istemiyor. Tüm cihazlar önümüzdeki günlerde bloke edilerek kullanıma kapatılacak. Böylece iade süreci zorunlu kılınacak.

Konuya ilişkin ise netlik yok. Samsung için bu yönde bir bilgi olduğu söylense de kimi ülke temsilcileri tarafından onaylanan bir açıklama değil. Fakat 30 Eylül 2016 tarihine kadar bloke işlemlerinin yapılması bekleniyor. Kullanıcılar iade sürecinde ödedikleri tutarların tamamını geri alabilecekler.Yorum Yap