30 Ağustos 2016

Kadir Çalışkan

Galaxy Note 7’ye İlgi Az!

30/08/2016 - 12:08

Galaxy Note 7’ye İlgi Az!

Samsung’un ilgi patlaması beklediği yeni modeli Galaxy Note 7, beklentileri ilk etapta karşılamadı. Üstün özellikler ile sunumu gerçekleştirilen cihaz, bu zamana kadar üretilmiş olan en üstün telefon. Fakat ilgi aynı orantıda değil. Bunun ise birden fazla nedeni olabileceği tartışılıyor. İlk akla gelenler fiyat ve apple varlığı. Fakat satışların ve ilginin bu seviyede kalmayacağı tüm teknoloji çevresi tarafından biliniyor.

Fiyat Düşüşü Bekleniyor!
Şuanki ilginin düşük olmasının nedenlerinden biri, yeni çıkması nedeniyle fiyatın biraz yüksek olması. Şuan 3.599 Liradan yurt içinde satışı yapılan telefonun ilerleyen aylarda özellikle 2016 sonuna doğru 3.199 lira seviyesine gelmesine kesin gözle bakılıyor. Fiyat düşüşü ise Samsung’un satışlarında mutlaka artışa sebep olacak. Note 7’nin en çok satış yapılacağı dönemlerden biri 2016 sonu ve 2017 Ocak ayı olabilir.

Yeni iPhone Satışları Etkiliyor!
Bir diğer etken ise yeni telefon alacak olanların yeni çıkacak olan iPhone modelini de görmek istemesi. Bugün Note 7 alıp 1 ay sonra daha iy ibir telefonun çıkmış olması kimseyi mutlu etmeyeceği için Galaxy Note 7 alacak olanlar iki kez düşünmek zorunda kalıyor. Eylül ayında tanıtım etkinliği düzenleyecek olan Apple, yeni modelini tanıttıktan sonra gerçek ilginin durumu belli olacak. Şuan ikilemde olan çok sayıda teknoloji tutkunu, yeni telefon kararını kesin olarak Eylül sonunda verecek gibi görünüyor.Yorum Yap