25 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Game of Thrones’un Tasarımcısından 3D Konsept Tasarım Eğitimi

25/11/2016 - 14:05

Game of Thrones dizisinin karakterlerini tasarlayan Onur Can Çaylı, “3D Konsept Tasarım” eğitimi verecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ‘nın katkılarıyla ücretsiz olarak verilecek eğitimler, 26 Kasım’da başlayacak.
Game of Thrones’un Tasarımcısından 3D Konsept Tasarım Eğitimi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın GENÇDES projesi kapsamında desteklediği “3D Konsept Tasarımı” eğitimini İstanbul Medya Akademisi, ücretsiz olarak düzenleyecek. Yeni yetenekler ve tasarımcıların kazanılması hedeflenen kurs, Game of Thrones dizisinin karakterlerini tasarlayan ve Hollywood’tan gelen ünlü konsept tasarımcısı Onur Can Çaylı ile 26 Kasım’da başlayacak.

Dizayn, çizim teknikleri, canlı model çizimi, program uygulama teknikleri, yaratıcı fikir geliştirme ve 3D konsept oluşturma teknikleri gibi eğitimler sonunda, başarılı katılımcılara sertifika verilecek. Kursta başarı gösteren kişiler ise Onur Can Çaylı’nın film projesinde görev alabilecek.

ONUR ÇAYLI KİMDİR?

Game of Thrones dizisindeki tasarımlarıyla ismini duyuran Onur Can Çaylı, Amerika’daki film sektöründe yaklaşık 8 yıldır çalışmaktadır. Grafik tasarım ve güzel sanatlar alanında Türkiye’de eğitim gören Onur Can Çaylı, Amerika’da animasyon ve görsel efekt üzerine master yapmıştır. Spiderman, Man in Black, Avengers, Terminator, Antman, Unbroken, Strangerthings, The Hunger Games gibi filmlerde, dizi ve bilgisayar oyunlarında çalışmıştır.Yorum Yap