5.09.2016
874 Görüntüleme

Bilgisayar ve bilişim teknolojileri öğretmeni olan Hasan Koçak, kitap okumayı çok seviyor ve sürekli gündemi takip ediyor. Köşe yazısı yazmak en büyük hobileri arasında ve bir çok büyük sitede köşe yazıları yayınlanmaktadır.
hasankocak@haberdirekt.com.tr

Gidenleri Unuttururlar!

Şampiyon oldu fakat kadrosunu koruyamadığı için eleştirilen Beşiktaş’ta kriz büyük gibi görünse de, bu krizin çabuk aşıldığı bariz şekilde ortada. Gomez ligde gol kralı oldu ve takımdan ayrıldı. Sosa asist kralı oldu ve takımdan ayrıldı. İsmail Köybaşı ligde üstün performans gösterdi, Şenol Güneş kalsın dedi ama takımda tutulamadı. Böyle oyuncular kimin kadrosundan gitse her taraftar takımı için kuşkusuz üzülürdü. Nitekim Beşiktaş taraftarı da üzüldü fakat bu üzüntü son oynanan Gaziantepspor hazırlık maçına kadar sürdü sanıyorum. Çünkü yeni transferler adeta tek başına takımı sırtladı.

Yeni gelen oyunculara baktığımızda Talisca son maçta 2 gol attı. Bir de asist. Aboubakar ise çok şık bir gol kaydetti. Caner desek o da iki mükemmel asist yaptı. Yeni üç transfer doğrudan 3 gol atarak maçı kazandırdı. Bu durumda kimse Gomez ve Sosa’yı aramayacaktır. Aksine Beşiktaş taraftarı yeni transferlerden çok daha memnun kalacak gibi görünüyor. Gomez’in taraftarları hiçe sayarak Beşiktaş’tan ayrılmasının ardından forvet hattında yer alacak olan Aboubakar, bu sezon Gomez’den daha fazla gol atarsa kimse şaşırmasın. Eğer Şenol Güneş, Gomez’e gösterdiği ilgiyi ve ona verdiği şans kadar şansı Aboubakar’a da verirse sezon sonu 30 golle bitirirse kimse şaşırmasın. Beşiktaş bu durumda eminiz ki önümüzdeki sezon yeni bir forvet arayışında olmayacaktır. Son yıllara baktığımızda hep iyi performans gösteren forvetleri kadrosuna katan fakat sezon sonu elinde tutamayan bir siyah beyazlı yönetim var. Gomez, Demba Ba bunların arasında başı çekiyor. Aboubakar’ın da yine Beşiktaş’ın zengin hücum hattında önemli işler yapacağı kesin.

Talisca’ya gelirsek, ne kadar yetenekli olduğunu sanıyoruz herkes gördü. Tabi Gaziantepspor ne kadar ölçü alınabilir o bir tartışma konusu olabilir fakat ilk izlenime bakıldığında Talisca’nın pas yollarında önemli bir hat olacağını ilk maçta gösterdi. Aboubakar ile paslaşması, pas yollarındaki görüş açısı, zekasını kullanışı taraftarlar tarafından da çok net şekilde görülüyor. Böyle bir oyuncu ile birlikte Oğuzhan’ın da sahada olacağını düşünürsek, Beşiktaş asla giden oyuncularını aramayacak, aksine yeni gelen oyuncularla çok daha iyi bir grafik çizecektir.

Hasan Koçak
E-posta: hasankocak@haberdirekt.com.tr


Yorum Yap