2 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Gökhan İnler’den Beşiktaş İtirafı!

02/09/2016 - 10:29

Gökhan İnler’den Beşiktaş İtirafı!

Beşiktaş’ın Leicester City’den transfer ettiği Gökhan İnler, BJK Tv’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Transfer sezonunda son günlerde ard arda yaptığı hamleler ile çok konuşulan siyah beyazlı yönetim, bir anda kadrosuna önemli isimleri kattı. Gökhan İnler, transferi ile ilgili detayları ve Beşiktaşlı oluşunu açık sözlülükle ortaya döktü.

Transfer sürecinin bir ay öncesine dayandığını belirten İsviçreli oyuncu her zaman Türkiye’den teklif aldığını fakat kendisinin bir Beşiktaşlı olduğu için başka takımları kabul etmeye sıcak bakmadığını belirtti. Bir gün Beşiktaş’tan teklif alabileceğini düşündüğünü ve bunun hayaliyle yaşadığını belirten oyuncu, hayalinin gerçekleşmesiyle birlikte çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Babam Fenerbahçeliydi!
Babasının Fenerbahçe’de futbolculuk yaptığını belirten Gökhan İnler, “O zamanlarda Beşiktaşlı olmamı etkileyen unsur aslında babamdı” şeklinde konuştu. Okocha’lı Fenerbahçe ile Amokachi’li Beşiktaş maçını izleyen İnler, o maçtan çok etkilendiğini ve Beşiktaş’a karşı bir sempatisinin oluştuğunu kaydetti. Babasına rağmen siyah beyazlı takıma gönül veren isim, efsane futbol dönemlerini izleyerek büyüdüğüne vurgu yaptı.

Leicester City’den Beşiktaş’a gelmek için ise kendisinin önemli rol oynadığını da sözlerine ekledi. Transferin olması için çok çaba harcadığını ve kulübü ile bu konuda da görüşme yaptığını dile getiren oyuncu fedakarlık yaptığını söyledi.Yorum Yap