3 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Gomez Ayrılık Sinyali Verdi!

03/05/2016 - 13:26

Gomez Ayrılık Sinyali Verdi!

Fenerbahçe’de yaşanan yaprak dökümü, lider Beşiktaş’a da sıçradı. Beşiktaş’ta, bu sezon çıktığı maçlarda 24 gol atarak, ligin bitimine 3 hafta kala gol krallığının zirvesinde bulunan Alman golcü Mario Gomez şoku yaşanıyor. Beşiktaş’ta adeta yeniden doğan Alman golcünün, önümüzdeki sezon siyah beyazlı takımda kalmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Tüm futbol otoritelerini ters köşeye yatıran Mario Gomez, 21 Nisan’a kadar süren opsiyonunu kullanmayacağını ve önümüzdeki sezon Beşiktaş’ta kalmak istemediğini yazılı olarak kulübe iletti. Bu durumda sözleşmesi gereği sadece Fiorentina’ya gidebilecek olan Gomez’in, İtalyan takımı tarafından başka bir takıma transfer olması halinde satıştan alınan paranın yüzde 50’si Beşiktaş’a verilecek.

Beşiktaş, bu sezon şampiyonluk yarışında en büyük kozlarından biri olan Mario Gomez’i artık resmi olarak kaybetti. Alman yıldızın yerine kimin alınacağı merak edilirken, ayrılık kararı alan Gomez’in Avrupa’nın dev kulüplerinden birinden teklif almış olabileceği konuşuluyor.

Sezon başında özel bir sözleşmeyle Fiorentina’dan kiralık olarak transfer edilen Mario Gomez, yapılan anlaşmaya göre 21 Nisan tarihine kadar gitmek istediğini iletmezse, önümüzdeki sezonda da Beşiktaş’ta kalacak ve Beşiktaş 1 yıl daha kullanacağı futbolcu için Fiorentina’ya bin euroluk sembolik bir ücret ödeyecekti.

Ek Süre İsteği Kabul Edilmeyince…

Alman yıldız, bu sezon gösterdiği müthiş performansla başta Premier Lig olmak üzere birçok dev takımdan teklif almış ya da takip edilmeye başlamıştı. Futbolcu ve menajerleri bu fırsatı değerlendirmek için Beşiktaş kulübünden 21 Nisan’da sona erecek sürenin 24 Mayıs’a uzatılması için talepte bulundu. Beşiktaş ise bu sürenin çok uzun olduğunu belirterek düşünmesi için futbolcuya 9 Mayıs’a kadar süre verdi.

Siyah beyazlılar tarafından tanınan sürenin bitmesine yaklaşık 1 hafta olmasına rağmen, ciddi bir takıma gideceğinden emin olan Mario Gomez, fırsatı kaçırmamak için Beşiktaş kulübüne resmi olarak, yazılı bir ifadeyle kalmayacağını bildirdi.

Bundan sonra ne olacağı merak edilirken, öncelikle Beşiktaş’ın bu süreçten kazançlı çıkacağını söylemek mümkün. Bunun sebebiyse sezon başında futbolcuyu alırken Beşiktaş yöneticilerinin yaptığı müthiş sözleşme. Alman golcü sezon bitiminde Fiorentina’ya dönecek. Daha sonraysa Alman Milli Takımı’nın kampına katılacak. Euro 2016’da oynamasına kesin gözüyle bakılan futbolcu bu turnuvada sergilediği performansa göre fiyatını daha da katlayacak. Bu sebeple Fiorentina’nın futbolcuyu ciddi bir fiyata satması kesin. Gelelim sözleşmeye, sözleşme gereği bu sezon sonu Fiorentina’ya dönecek olan Mario Gomez başka bir takıma satılması halinde, Beşiktaş’a bu transferden yüzde 50 pay verilecek. Bu durumda performansı göz önüne alındığı zaman Beşiktaş’ın bedavaya kiraladığı Gomez’den en az 5 milyon Euro kazanması mümkün.Yorum Yap