26 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Göreve Dönen Öğretmenler Listesi Açıklandı!

26/11/2016 - 18:09

MEB göreve dönen öğretmenlerin isimlerini açıkladı. Alınan bu karar doğrultusunda 15 Temmuz sonrası görevden alınan binlerce öğretmenden 6007'si görevine geri dönmüş oldu. Soruşturması devam eden binlerce öğretmende haklarında alınacak karara odaklanmış durumda.
Göreve Dönen Öğretmenler Listesi Açıklandı!

Yaşanan gelişmeler sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) başta olmak üzere, Sendika yetkilileri ve milletvekillerinden gelen açıklamalar ile de kimlerin net olarak göreve döndüğü belli oldu. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili bugün yaptığı ilk açıklamada nihayet iyi bir haber başlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinde olduğunu belirtti.

Vekil, yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerin devam edeceğini ve 6000 den fazla açığa alınan öğretmenin göreve iade edildiğini ve resmi yazılarında valiliklere gönderilmek üzere illere gönderildiğini belirtti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı da 6000 kişinin göreve iade edildiğini ilk açıklamasında belirtmiş ve ihraçlarda neden bu kadar hızlı davranılmadığını belirtmişti. Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca açıklamasında ise açığa alınanların tamamının göreve iade edilmesini ve tüm mağdurlara haklarının verilmesini istemişti.Kaynak: MEB’de göreve iade edilen 6 bin 7 öğretmenin isim listesi

İşte Göreve İade Edilen Öğretmenlerin Listesi

MEB 1. Liste İçin TIKLAYINIZ
MEB 2. Liste İçin meb-goreve-iade-edilen-ogretmeneler-2Yorum Yap